| miky014 a întrebat:

Am auzit de niste semne interzise in Romania, care duk la pedepse grave daca le "folosesti". care sunt acele semne?

Răspuns Câştigător
| Klara a răspuns:

Cica nazismu'... lol.
E vorba de swastika nazista, semnul ala pe care si-l afisa Hitler laughing Cauta pe goagal.
De fapt semnul nu reprezinta in sine ceva rau. E o religie asiatica, jainismul, al carei semn distinctiv este aceasta svastica...Hitler de acolo s-a inspirat.

6 răspunsuri:
| ♥ Sorina a răspuns:

Cica dk faci semnul lui Hitler.colegii mei la scl tot timpul il faceau. da na cica i interzis

| miky014 explică:

Si pe langa ala, mai este o stea inconjurata de un cerc? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dc e interzis semnul lui hitler? nu am inteles... laughing eu il fac si la scoalalaughing nimeni nu ma oedepsestestraight face am auzit persoane care spuneau ca ajungi dupa gratii daca faci semnul lui hitler in locuri publice... adevarat? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol un coleg din clasa mea a desenat pe banca semnu lu hitlar si atunci au venit 2 directori in clasa la noi si diriga nu stia de semn si cand l-a vazut apus catalocu peste el. directori au plecat si dupa aia nea explicat diriga ca daca veadeau directori acel coleg putea sa vleteasca intre 25 si 155 de milioane +ca intra la inchisoare 3 ani. lol este adevarat:Stongue

| cssmirel a răspuns:

Da nazismul

| CasvanAndrei a răspuns:

Alea naziste; folosite de Adolf Hitler.