| youngforever16 a întrebat:

Am avut o foarte buna prietena. In generala ne intelegeam foarte bine, dar de cand am ajuns la liceu lucrurile s-au mai schimbat. E a ajuns o panarama [ceea ce imi pare rau] iar eu am ales sa fiu "normala". Si de aici incepe totul. Ea nu ma mai intelege, e cu gandul numai la baieti, a ajuns si sa se culce cu ei, iar pe mine nu ma "incanta" aceste lucruri despre care ea vorpeste cu atat "foc". Am aavut o disca. Am incercat sa-i spun ca prietenia noastra s-a cam schimbat, adica noi doua ne-am schimbat, dar nu m-a bagat in seama. A crezut ca glumesc. Acum nu ma mai inteleg cu ea. Adica atat timp cat nu mai aveam aceleasi pasiuni, aceleasi preocupari nu mai suntem "cele mai bune prietene". Cum sa o fac sa inteleaga ca prietenia noastra trebuie sa i-a sfarsit? Pur si simplu ma terorizeaza. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| LaMLaMlaMa a răspuns:

Hmm...
Vad ca pentru ea prietenia ta nu prea conteaza.Te pune in fata baietilor, ceea ce un lucru rau.De ce? Pentru ca baietii sunt dobitoci si inseala, bat injura etc.si sunt sigura ca atunci cand se va intampla acest lucru va regreta ca i-a preferat pe ei si nu pe tine...Du-te la ea si spune-i ca daca nu te asculta acum, prietenia voastra s-a sfarsit. Daca accepta sa te asculte, tu va trebui sa-i spui ce s-a intamplat cu ea, cum era vechea ta prietena...Ar mai trebui sa-i spui s-o luati de la capat si sa incercati sa fiti apropiate ca in scoala generala. Sper ca te-am ajutat, bafta!

| LaMLaMlaMa a răspuns (pentru LaMLaMlaMa):

Daca tot nu o convingi, ar trebui sa renunti, sa-ti faci alti prieteni deoarece incercand si incercand si neavand un rezultat pozitiv, timpul trece.Si acesta nu ar trebui irosit, e foarte pretios...

| crazyvioletflame a răspuns:

Pur si simplu spune-i ca nu mai puteti fi prietene si explica-i de ce prietenia voatra trebuie sa ia sfarsit. Primul motiv : ea s-a schimbat foarte mult, MULT PREA MULT.Acum sunteti MULT prea diferite. Sunteti ca...apa si focul. PUR SI SIMPLU NU SE POT INTELEGE ACESTE 2 ELEMENTE! daca tu crezi ca nu mai este nici o raza de speranta ca voi sa fiti cele mai bune prietene(cum erati inainte) PUNE CAPAT SITUATIEI! BAFTA!