| Theya1703 a întrebat:

happy Am buzele crapate... Ce sa fac sa fie sanatoase si frumoase?big grin

Răspuns Câştigător
| broscutsaaa a răspuns:

In primul rand, nu mai da cu limba peste ele laughing. Mai ales cand bate vantul.
Cand pleci la scoala, sau afara, undeva in aer liber, da`te cu un luciu incolor [in caz ca nu vrei sa se observe prea tare].

Eu asa fac, si n`am nicio problema cu buzele. happy
Nu sunt niciodata crapate love struck

17 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Fie îţi cumperi balsam de buze (puternic hidratant - că e iarnă) sau le faci cu miere. Ţi le face foarte moi şi catifelate.

| Marii a răspuns:

Da-te cu miere (las-o vreo 5 minute si apoi poti s-o cureti sau sa o mananci), iar cand esti plecata foloseste un strugurel (de la Nivea pentru ca sunt foarte bune). happy

| Butsilee a răspuns:

E o prostie cu uleiul de masline (parerea mea) Incearca mereu sa fii data cu ceva pe buze (strgurel, luciu, glos) thinking mi-e as mi s-au "vindecat" happy Si sanatoase thinking depinde de tine thinking Ce rujuri folosesti(daca folosesti) si ce prosti de 2 lei care nu au nici o calitate.Si frumoase sunt happy Daca nu sunt crapate si sunt sanatoasewinking sper ca te-am putut ajuta cu cevawinking

| alecs871 a răspuns:

Strugurel, cu d`ala ma dau eu blushing

| eek a răspuns:

In primul rand le exfoliezi cu un gel abraziv pentru fata.sau cu o periuta de dinti. apoi aplici pe buze un strat de miere de albine si stai asa vreo 5 minute(ramane la alegerea ta daca o mananci dupa cele 5 mintongue) apoi alpici o crema intens hidratanta pentru fata... o lasi sa intre in piele, si apoi un balsam de buze. trebuie folosit zilnic, cand simti ca ai buzele uscate. tine minte ca glossul nu hidrateaza buzele, doar ofera aspect hidratat

| alinutzacodruta a răspuns:

Incearca balsamul de buze Repair... si neaparat sa bei cate 2 litrii de apa pe zi...sau ceaiuri :*

| Seline a răspuns:

Balsam de buze & miere.

| juno a răspuns:

Sau mai simplu iti cumperi un ir de buze. Iti recomand ceva de la Niveawinking.

| alexutzu00791 a răspuns:

Trebuie sa sugi mai mereu ceva, asa buzele tale vor face miscare

| usernamealy a răspuns:

Da\te cu mierewinking

| any007 a răspuns:

Mierea este cea mai buna.eu o folosesc si face bina buzelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- aplicati pe buze un strat de vaselina lasandu-l sa actioneze timp de 2-3 minute, apoi indepartati-l cu un prosop moale sau cu o periuta de dinti umezita in apa calduta
- uleiul de masline aplicat pe buzele uscate are de asemenea un efect benefic, avand efecte calmante si facand pielea mai supla
- tamponati buzele de 2-3 ori pe zi cu un amestec din apa de trandafir si glicerina (in cantitati egale). Amestecul aceasta are un efec ce reduce iritatia buzele si inflamatia

- tamponati buzele cu un amestec din 2 picaturi de ulei de trandafir si 1 lingurita de ulei vegetal (de masline sau migdale dulci)
- vitamina E este benefica pentru piele de aceea puteti aplica direct pe buze continutul unei capsule de vitamina E
http://www.util21.ro/......uriste.htm
http://www.kudika.ro/articol/frumusete/1571/8-sfaturi-pentru-buze-sexy.html
http://amelie.ro/......voluptoase
http://www.topsanatate.ro/......24658.html
http://frumusete.ele.ro/Balsamuri-tratament-pentru-buze_--a10222.html

Merit fundita:P:D:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deeeek! Vay de mine ce sa zic Marylovesyou. O dat desteptaciunea in tinelaughinglaughing. Tocmai ca i bine sa te dai cu ulei de masline ii foarte bine.Si eu aveam buzele crapate si acum nu le mai am ca mam dat cu ulei de masline.Asa ca numai tot comentawinking. Ca nu o sa iasa bine.Inteles?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perile cu periutza de dinti si da-le cu balsam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miere pe buze :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca pare ciudat dar daca te dai cu otet nu o sa mai suferi de asta eu sunt fata si am buze destul de mari insa mai de mult le uram iesiam cu asta in evidenta acum dupa ce m-am dat cu otet toti vor sa le guste intai o sa ai niste buze aspre imediat dupa te dai cu un strugurel si ai grija doare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca pare ciudat dar daca te dai cu otet nu o sa mai suferi de asta eu sunt fata si am buze destul de mari insa mai de mult le uram iesiam cu asta in evidenta acum dupa ce m-am dat cu otet toti vor sa le guste intai o sa ai niste buze aspre imediat dupa te dai cu un strugurel si ai grija doare