| TeckTonik997 a întrebat:

Am cumparat o cartela Vodafone cu 5 euro. Pe hartii scrie ca se activeaza automat extraoptiunea cu 5 euro cu minute, sms si net. Toate bune si frumoase dar cand sun la *123# imi spune ca am 0 euro si cand incerc sa sun sau sa trimit mesaj imi spune ca am credit insuficient, deci sunt si fara bani si fara extraoptiune. Pe cartela e un cod lunga 10 numere + langa codul de bare iar unde razuiesc apare PIN 1234 SI PUK 101... Am sunat la *100# la *222 si tot nu reusesc sa bag coudul desi am incercat doare variantele

3 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Acum, la Cartela Vodafone, extraopțiunea se activează automat la primul apel efectuat/SMS trimis. Dacă nu vrei să o păstrezi, trimite un SMS gratuit la numărul 579, cu textul CREDIT înainte de inițierea de apeluri. Automat, îți vom returna creditul

| TeckTonik997 explică (pentru sappy):

Da dar eu nu am nici extraoptiune, nici credit, nici nimic... cand sun: nu ai suficient credit pentru a efectua un apel.

| byabubu a răspuns:

Du-te la un magazin Vodafone happy.