| TeckTonik997 a întrebat:

Am cumparat o cartela Vodafone cu 5 euro. Pe hartii scrie ca se activeaza automat extraoptiunea cu 5 euro cu minute, sms si net. Toate bune si frumoase dar cand sun la *123# imi spune ca am 0 euro si cand incerc sa sun sau sa trimit mesaj imi spune ca am credit insuficient, deci sunt si fara bani si fara extraoptiune. Ce e de faut?

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

De unde ai cumparat o?
Se pare ca ai fost pacalit!
ceea ce ai cumparat tu se pare ca i o simpla cartela fara credit!
probabil ai cumparat o intamplator si te ai bucurat ca i ieftina! happy

| TeckTonik997 explică (pentru VadTot):

Sau am luat-o de la un sediu Vodafone si scria pe ea 5 euro pe ambalajul principal care se desface...

| VadTot a răspuns (pentru TeckTonik997):

Sigur ai cumparat o?

| TeckTonik997 explică:

Pe cartela sunt 2 coduri, unul langa cel de bare si cand razuiesc gasesc PIN si PUK, care e codul care trebuie sa il introduc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeckTonik997):

Codurile Pin si PUK nu au legatura cu activarea unui credit, alea sunt pentru scuritate!

Suna la relatii cu clientii de pe telefonul altcuiva, ori adreseaza-te unui centru Vodafone.