| danielgrig a întrebat:

Am cunoscut o fata mai demult din liceu de la mine si tot am vorbit cu ea in fiecare zi cand ne intalneam,mi a dat si nr ei dar acum nu mai stiu ce sa vorbesc cu ea,am intrebat o tot ce mi a venit:despre liceu, colegi etc. Spuneti mi si mie ce sa ma vorbesc cu ea deoarece cand ma mai intalneam erau uneori momente destul de lungi de tacere.Si cand o sun despre ce sa vorbim?

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

O iei frumos de manuta si mergeti la un film, la o inghetata, spui ceva glume, ii faci complimente, fii spontan

| danielgrig explică (pentru TheLoveDoctorr):

Ce glume as putea sa fac?

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru danielgrig):

Ce glume iti plac tie spune-le, spune-i ce ai facut astazi, cand ai fost mic ce prostii ai facut, rade cu ea happy

| danielgrig explică (pentru TheLoveDoctorr):

Imi poti da te rog cateva exemple de glume?

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru danielgrig):

Cati ani ai?

| danielgrig explică (pentru TheLoveDoctorr):

15,dar de ce?

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru danielgrig):

Ca nu e tot una sa spui glume unei Lady de 26 de ani care merge la un office, bine parfumata si hotarata sau unei fete care deocamdata nu stie cate prune are in straita.

| danielgrig explică (pentru TheLoveDoctorr):

Deci imi poti spune cateva glume? Ca poate iti dau funda.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru danielgrig):

Nu sunt aici pentru funda, Sunt aici sa fac baieti minunati sa poata cuceri fata pe care si-o doresc, nu baieti care se pun unde sus fata de cei care incearca sa ajute. Daca ai aceeasi atitudine si cu ea e bun happy

11 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Atunci cand intalnesti o persoana compatibila cu tine gasesti tot timpul subiecte de discutie, nu stai sa ti le cauti. Daca nu merge discutia de la sine si stati sa va cautati subiecte, de ce sa vrei sa mai discuti cu ea? Doar pentru cum arata?

| IonuţR1995 a răspuns:

"Cum ti se pare vremea?" laughing Glumesc. N-as prea crede ca ati epuizat subiectele de vorba, poate nu aveti subiecte comune si prietenia a devenit monotona. Dar nu-i capat de lume, reia subiectele care ti s-au parut ca au trezit convorbirea, si de acolo dezvolta.

| R0R0 a răspuns:

Pasiunile ei, ce aveti in comun.
Surpinde-o cu rebusuri si sudoku pe care sa le faceti impreuna. Invit-o la cate un film (ea alege filmul).