| CaldararuIonutAndrei a întrebat:

Am cunoscut o fata acum 2 luni, la inceput imi placea de ea si acum o plac, dar cu timpul am vazut ca are 2 tatuaje si mie nu imi plac, imi dau o stare foarte naspa. Am continuat cu ea, am zis ca poate uit de ele, dar ma gandeam tot timpul la ele si ma simteam rau si agitat dar reuseam sa trec cu vederea. Acum ma gandesc tot timpul la tatuajele ei si ma simt nelinistit si agitat, am ramas blocat, nu mai stiu ce sa fac ma gandesc ca, cand vom avea copil ea va fi o influenta proasta asupra copilului si isi va face si el tatuaj ca ea si daca ma despart de ea raman cu frica aceasta de tatuaje si imi pun tot felul de intrebari daca o sa imi iau alta si voi avea un copil si el isi va face tatuaj… sunt disperat!

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cea avea bre tatuat de te a speriat in halul asta?

| dullcat a răspuns:

Abia aveti 2 luni de relatie si deja iti faci scenarii despre cum veti avea un copil? Nu e ok.Probabil tatuajele sunt parte din personalitatea ei, si chiar daca tie iti displac enorm, ea nu le poate sterge cu buretele.Fie treci peste, fie rupi relatia.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu propriul corp, dacă are tatuaje nu înseamnă că o să fie un părinte rau, adică ce naiba?
Alt motiv nu ți ai găsit? Te despărți de ea ca a făcut o alegere sa își facă tatuaje?
Și plus depinde și dacă ea își dorește un copil)).
Și mai bine ii spui și ei aceasta idee superbă, sa vezi după cine se desparte după.
Nu as sta cu o persoana care pretinde ca" ma iubește " dar în realitate nu ma accepta asa cum sunt.
Poate nici ei nu ii plac anumite lucruri la tine, dar a trecut cu vederea, nu s-a gândit sa se despartă de tine pentru ca te îmbraci sau ai freza nu știu cum.

| CaldararuIonutAndrei explică (pentru Alexia999997777777777777):

Stiu ai mare dreptate dar nu stiu cum sa fac sa nu ma mai gandesc la ele, fata e super ok! Cred ca am facut o obsesie pentru asta doar pentru ca mie nu imi plac

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru CaldararuIonutAndrei):

Încearcă să accepți situația, bănuiesc ca îți este greu și nu te obliga nimeni sa ramai în aceea relație sau asa.
Din câte știu exista un proces de scoatere a tatuajelor ( dar bineînțeles dacă și fata respectiva vrea asta, adică nu încerca să o schimbi și sa fi toxic).
Nu reprezinta nimic, persoana de lângă tine nu este un pericol, a făcut asta pentru ca și a dorit cum si tu ți ai dorit mult sa îți faci ceva la aspectul tău.
Ps: am încercat sa ajut, nu am pățit o situație de genul și nu as vrea sa dau sfaturi sau recomandari eronate.

| CaldararuIonutAndrei explică (pentru Alexia999997777777777777):

Multumesc frumos sper sa pot trece peste toate cu bine!

| AdioTPU a răspuns:

Se pare că ai o tattofobie. Termenul nu exista în dicționarul romanesc dar asta îmi veni să spun după ce ți-am citit întrebarea. Zi mersi că tipa nu are vicii, caracter prost sau ceva scheleți in dulap, tatuajele nu definesc o persoană, sunt doar niste preferințe.

| 199onur7 a răspuns:

Trol 1000000%%%%% deja am inceput sai torn usor rau pe ăștia.

| 199onur7 a răspuns:

Să-ți faci cont sa pui asa intrebare -_- mai multa muncă ai depus să-ți faci contul si sa pui intrebarea.

| 199onur7 a răspuns:

Si de ar fi Adevărat prostia asta ce ai scris-o aicia nu vad ce ai avea tu cu corpul altora oamenii corpul lor viata lor fac ce vor cu ia nu-ti convine sa fi sănătos.

| Fonk a răspuns:

Acum nu vrei sa fi cu una care nu-ti place, a sa ca dai drupul si f#t3-0

| Paendeo12 a răspuns:

"când vom avea un copil ea va fi o influenta proasta". Tin sa iti zic ca am 3 tatuaje si un copil pe drum, pentru care mi-as da viata doar sa știu ca e bine. Tatuajele nu te fac o influență proasta sau un om denaturat... Degeaba fata are un caracter minunat, daca tu esti superficial.