| Mirceadumb a întrebat:

Am cunoscut o fată care e cu 2 ani mai mică decât mine. Ne-am împrietenit. ea are prieten, dar acum nu e în oraş. am petrecut ceva timp aman2, dar nu îmi dau seama dacă mă place. am fost si la ea acasă. dar tot nu îmi dau seama dacă mă place sau doar prieteni...

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca te place dar ca pe un prieten/amic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are prieten,deci, ai mare grija ce faci!
Nu e bine sa te incurci cu fete luate.
Iti zambeste? Te priveste 'altfel'?
Se balbaie de multe ori cand e cu tine? E toata un zambet cand se afla-n prezenta ta?
Doar tu iti poti da seama daca te place, iar daca nu-ti dai seama, ce-ar fi sa purtati o discutie in care sa dezbateti subiectul asta?

Cu toate ca, ai putea s-o iei pe ocolite. Intreab-o daca e fericita cu iubitul ei, daca il iubeste. Daca are sentimente puternice pentru prietenul ei, ar trebui sa lasi deoparte gandurile pe care le ai (presupun) si sa-i fii doar prieten si...atat!