| Dianné a întrebat:

Am cunoscut un baiat de curand.Are 15 ani. El mereu se baga in vorba cu mine atunci cand iese afara.Stam in acelasi bloc.Inainte nu aveam nici un fel de legatura.Eu mai ieseam din casa cateodata sa imi iau de la magazin cate o doza de suc, ceva de rontait.Mereu se baga in vorba cu mine, ceea ce nu este nimic in neregula. Dar cu timpul devine din ce in ce mai stresant...In finee. mi-a zis ca ma place si ca ar vrea sa ma mergem sa ne plimbam in parc.Eu i-am spus ca nu pot, dar ziua urmatoare vom merge. Faza e ca, mie nu`mi place de el straight facee mai scund decat mine si nu avem nimic in comun cryingi-am sugerat sa fim amici. Dar el m`a intrebat daca il plac straight face. Cum sa ii spun adevarul, fara sa il ranesc?
Vreau raspunsuri!

Pupici:*

3 răspunsuri:
| M.madallina a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta, si inca sunt, eu pur si simplu l-am ignorat si m-a lasat in pace, dar era la aceeasi scoala cu mine, nu in acelasi bloc deci e mai dificil pentru tine. spune-i ca ti-ar placea sa fiti doar amici nu mai mult, daca te intreaba daca il placi spune-i ca nu vrei o relatie acum.bafta!

| TraficDeMentosane a răspuns:

Adevarul este tot adevar chiar daca cateotata doare sigh straight face
dar uh poti incerca sa ii spui ce ne'ai spus si noua acum ca nu prea aveti nimic in comun straight face si ca nu crezi ca va merge intre voi.
sau daca nu spune'i ca ai pr sau ca nu vrei sa ai pr, sau ca iti place de altu'.
Bye wave:*

| problematic a răspuns:

Du-te la el si spune-i ca este o nepotrivire de caractere. Si cum o relatie se bazeaza pe sinceritate si incredere, ii vei spune adevarul, pentru a nu-l minti. "Nu vreau sa fim impreuna!". Iar baiatul iti va aprecia sinceritatea.