| Debbiee a întrebat:

Am devenit total dependentă de Facebook / Laptop. Când mă pun să învăţ, stau şi câte 3 ore cu caietul şi cu cartea-n faţă şi nu înţeleg nimic. Sfaturi, careva? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Urmează îndrumările din acest ghid, pas cu pas http://www.lecturirecenzate.ro/......-mai-bine/
Succes!

7 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Da-l parintilor sa-l tina.

| TheAce a răspuns:

Totul tine aici de forta ta mentala. Nu exista niciun ''secret''. Restrictioneaza-ti accesul in general. Hotaraste-te sa intri pe net doar dupa ora 19.00 dupa ce ti-ai facut temele si esti ok cu tot. Altfel risti sa ai doar de pierdut pe termen lung.

| liiaa a răspuns:

Si eu fac la fel...crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa il inchizi...

Răspuns utilizator avertizat
| CrazzzyA a răspuns:

Transcrie lectiile pe laptot si apoi pune-te invata, poate retii mai bine. Evident, fara facebook.

| Jijell a răspuns:

Cauta informatii pe net despre ce trebuie sa inveti, internetul se poate folosi si la altceva decat facebook.

Cand vrei sa inveti sau sa faci orice altceva, nu iti mai verifica profilul/mesajele la fiecare cateva minute. E vorba de deficit de atentie, care se poate corecta usor, dar trebuie sa vrei. Dedica-ti timp pentru facebook, timp pentru invatat, pentru curatenie, etc... nu le lasa sa se amestece intre ele.