| placintica a întrebat:

Am facut analize de sange si s`a depistat ca am glanda tiroida si nisip la rinichi...eu am si din nastere un suflu sistolic ridicat va rog ajutati`ma. cine a mai avut glanda? ce se poate intampla?sad

Răspuns Câştigător
| Sonny a răspuns:

Toti avem glanda tiroida, depinde ce probleme ai tu cu ea, nisipul la rinichi poate fi eliminat destul de usor, cu un tratament medical, dupa un consult la un medic de specialitate.
Cel mai bine ar fi sa iei analizele de sange si a mergi la medicul de familie pentru al consulta in legatura cu rezultatele analizelor, dupa care el te va indruma mai departe daca este necesar la niste consulturi de specialitate. ( Endocrinolog, daca este necesar ).
Nu are rost sa iti faci griji inutile pana nu consulti medicul de familie. In loc sa-ti faci griji fa-ti o programare la el.

1 răspuns:
| dichi a răspuns:

Va recomand preventiv un tratament naturist pentru glanda tiroida cu ceaiuri. Este 30 de lei si poate fi achizitionat de pe siteul http://www.tratament-naturist.com.ro/......i-Naturist . Succes