| Daysee a întrebat:

Am facut febra musculara la picioare. Daca voi continua sa fac aceleasi exercitii care mi-au provocat febra, voi slabi la picioare?happy Funda.

Răspuns Câştigător
| cristyscl a răspuns:

Cand faci febra din cauza exrcitiilor fizice inseamna ca le-ai executat cum trebuie.
Si da o sa slabesti si daca vrei poti sa faci si alergari pentru ca si ele ajuta foarte mult la slabit happy:*

7 răspunsuri:
| cristyscl a răspuns:

Daysee, eu am facut sala si crede-ma ca febra e ceva de bine si daca nu crezi poti intreba un specialist big grin happy kiss

| SECRETvip a răspuns:

Exercitiile isi fac efectul,dar febra musculara este cauza proastei activitati care o faci,fa putian incalzire ianinte de a incepe execrcitiile si fale pe rand cu calm, nu repede pentru ca asa nu vei slabi d egraba, in fiecare zi cel putin o ora, cu calm... dupa le poti face intr-un mod divers, si fara incalzire.

| Daysee explică (pentru SECRETvip):

Multumesc de sfat! Eu fac 1 ora de aerobic in fiecare zi, exerciti recomandate de un specialist. happy

| SECRETvip a răspuns (pentru Daysee):

Si eu merg la sala.si intr-adevar, schimbarile de exercitiile pe care le faci acasa, si cele de acolo sunt mari, dar tot ce trebuie sa stii este cum sa le faci.

| cristyscl a răspuns (pentru SECRETvip):

Daca zici ca mergi la sala ti-ai intrebat antrenorul de ce se produce febra musculara si ce importanta are?

| SECRETvip a răspuns (pentru cristyscl):

Care e cauza febrei musculare? Atunci când muschii functioneaza, ei produc acid lactic, pe care organismul îl elimina cu ajutorul ficatului. In cazul unui efort sustinut, acidul lactic nu mai poate fi eliminat în totalitate, astfel el se acumuleaza si determina dureri musculare: aceasta este febra musculara.....deci ia lamurestema e totusi ceva atat de bun?