| Teresa179 a întrebat:

Am facut o mare greseala. Prietenul meu ma iubeste enorm iar eu l am fortat sa se desparta de mine, ranindu l.Pana la urma el a cedat si chiar a facut o iar in momentul in care mi am dat seama ce am facut l am implorat sa ma ierte. El m-a primit inapoi dupa tot ce i am facut si imi spune ca totul e ok. Dar nu simt asta.Ma simt trista, vinovata si am un junghi in stomac insuportabil. Nu stiu daca m-a iertat, insa eu sigur nu ma iert pentru ce i am facut. Si mi am dat seama ca tin enorm dupa el si as suferi fara el. Mi ai zis ca i am frant inima cand s-a despartit de mine. Nu stiu de ce am facut o.Ce sa fac ca sa ma revansez, ca lucrurile sa revina la normal? Precizez ca avem o relatie la distanta.
Una din greselile mele prostesticrying(

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fii foarte dulce si dragastoasa cu el, dovedeste-i prin tot ce faci ca regreti ca l-ai ranit, spune-i-o des etc.

| RAY a răspuns:

1,relatile la distanta sunt pierdere de timp
2, sunteti imaturi, copii, nu aveti nevoie de drame copii, mai bine ati vedea de scoala nu de aiureli la distanta
3, fiecare om mai greseste, ce sa faci, asta e viata
4, daca te a iertat inseamna ca te iubeste dar cred ca ti a pierdut increderea in tine desi numai va fi ce va fi,relatia va deveni un iad, un chin, el va fi posesiv cu tine, te va controla ca pe o papusa
5, in concluzie vezi de scoala si lasate de el,ca numai merge,scoala sa fie pe primul loc in viata ta,asta cu relatii imaginare sunt chesti de gradinita, apropo rar asa baiat ca el, care sa te iubeasca cu adevarat, din pacate fete sincere, serioase nu exista, multa bafta in viata

| mihai69 a răspuns:

Mută-te cu el.

| lpavel a răspuns:

Te iubeste si s-a impacat cu tine ca nici el nu ar putea trai fara tine dar si-a pierdut increderea in tine, nu se stie daca va mai avea incredere in tine vreodata! Greseala ta, suporta consecintele!
Tot ce poti face e sa-i dai timp si poate va reveni la cum a fost dar sansele sunt foarte mici. Totusi il poti ajuta si tu sa revina putandu-te mereu atat de frumos cu el cum nu ai mai facut-o niciodata. Fi intelegatoare cu el chiar daca nu o sa-ti convina unele lucruri... crede-ma, dupa un timp va observa asta si va aprecia, poate chiar se va schimba in cel care a fost sau mai bun, cine stie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze,dar ce i ai facut? Fiind o relație la distanta, trebuie sa stati bine la capitolul incredere. Incredere pe care el a avut o in tine...el te iubeste din moment ce v ati impacat, ba chiar spui si tu ca te iubeste...simti asta. E un lucru bun ca tu iti recunosti si regreti greseala. Vorbeste cu el, spune i ce simti. Daca iti vine sa i ceri scuze in fiecare zi, fa o. spune i tot, reda i increderea aia pe care a avut o in tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubitul tau e bun de pastrat, nu glumesc. Daca tu il ranesti si el prostul se intoarce, poti sa faci ce vrei cu el. Sa il inseli etc etc, oricum se intoarce. MAterial de sot prietenul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg ca e mult mai simplu sa ai o relatie cu un prost fara personalitate care ar muta si muntii din loc pentru tine.Dar unde mai e farmecul? Daca tot vreau un catelus, imi iau unul autentic, nu o imitatie nereusita.Ma joc cu el, îi mai dau un os cand am chef si, daca ma plictisesc, scap de el. Fara drame tampite si fara sa "frang inimi".

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci sunt de acord cu fiecare cuvant zis de tine. laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

In sfarsit, cineva e de acord cu mine.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

O relatie fara cateva ups and downs e banala si plictisitoare iar baietii aia cu `scuze de deranj` ` pot sa te intreb ce muzica asculti` `te superi daca te chem la un suc` sunt efectiv moartea pasiunii laughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

"Moartea pasiunii"laughingInteresant.

| AmaliaAma123 a răspuns:

Si eu am fost in aceasta situatie inainte de vacanta de craciun cu o saptamana, doar ca nu relatie la distanta.
Si pe mone el m-a iertat si spunea ca totul e bine. Vorbeam in fiecare seara, ziua la scoala in fiecare pauza venea la mine, dar, de cand a inceput din nou scoala, dupa primele zile de scoala a inceput sa fie foarte nesimtit cu mine, ajungand si sa ma loveasca "din joaca", acum merge totul foarte prost, el filtreaza cu altele de fata cu mine si din astea. Ieri am facut 2 luni si am stat pana la 00:00 sa ii scriu "lma", fiind foarte obosita si m-am ales cu seen.Azi nici nu m-am dus la scoala pentru ca nj voiam sa dai ochii cu el...
deci da, in concluzie, acum poate te a iertat, dar nu a uitat. Sper sa nu vi se intample si voua cum mi s-a intamplat mie si sa va mearga bine.
Un ultim sfatbig grinaca nu mai te simti asa atrasa de el nu iti pierde timpul cu el.
Svt! pup

| Adry05 a răspuns (pentru AmaliaAma123):

Ce idiot. Cred ca a vrut sa te raneasca cum l-ai ranit si tu ca altfel nu-mi explic.