| Funditssa a întrebat:

Sunt disperata! Prietenul meu mi. a zis ca daca nu fac sex cu el se desparte de mine ( am abia 13 ani ) dar am cedat ptc il iubeam prea mult! Dupa ce am facut. o el s. a despartit de mine si m. a dar afara din casa lui ...si a zis ca daca vreau sa ramana cu mine sa o fac si oral. dar nu am putut asa ca am plecat! Mi. a frant inima! Se poate sa uit de toate cele intamplate ( cea mai oribila experienta ) si sa ma consider in continuare virgina si ceea ce eram inainte de marea greseala!? sa sterg totu totu totu!?
O sa sufar mai tarziu. pentru ce am facut acum? Care sunt consecintele infara ca mi. a frant inima?!
Nu vreau morala ca imi dau singura seama ce greseala mare am facut! Simt ca mor si vreau sa dau timpul inapoi!

23 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu stiu, nu mai am cuvinte.Latru pe site-ul asta de aproape doua luni,in fiecare zi explic,spun riscuri,explic boli, nimeni nu ma aude! Nu e tehnologia destul de avansata sa pot baga mana prin ecran sa va apuc sa va scutur bine!
Acum nici nu stiu de ce mai comentez, raul a fost facut.Ai nevoie de un psiholog.De unul bun, crede-ma.Ranile astea nu trec doar cu dorinta de a uita,doar negandu-le in sinea ta.Te vor influenta negativ o viata,atat fizic cat si psihic.
Si,culmea,nimeni nu va invata nimic din asta,in afara de tine! Acum,ce sa mai faci? Te mai poti juca cu papusile? Mai poti rade cu copiii de varsta ta, alergand cu bicicleta in parc? Mai bine tac, mai mult rau iti fac.
Vorbeste cu mama ta.La ora asta si daca te omoara e singura ta prietena.Ea te poate ajuta.Te va duce la medicul ginecolog, te va duce la psiholog, te poate salva.Nu te feri si nu te ascunde, e o mare greseala.E singurul sfat pe care il am pentru tine.

| MMihai a răspuns:

Nu se moare din asta, dar urgent la un medic specialist să vezi, să vadă el, dacă cu ocazia celor povestite nu ai făcut rost și de o sarcină sau de o boală venerică.

| MMihai a răspuns:

. O femeie care face sex poate rămâne gravidă. Există avorturi la cerere, care implică riscuri medicale imense, pentru sănătatea femeii care avortează. Ideea este că nu trebuie, să ajungă la avort. Normal este / (era ) să începi viața sexuală, când vei fi capabilă să crești și să educi un copil, nu când încă ești un copil. Având idei de femeie mai repede, decât trebuie, ai început sa faci sex. Până una alta învață despre bolile cu transmitere sexuală, și despre metodele de evitare a unei sarcini nedorite, din cărți de dermato-venerologie și respectiv, de sexologie. Un minimul de informație poți obține și de pe Internet, până te apuci și citești, la vreo bibliotecă asemenea cărți. În cazul tău trebuie să înveți și anatomie și cum este cu reproducerea la oameni. Deci până una alta, pauză sexuală și studiu individual Descarcă de pe net Open Office și documentația lui,( în română și în engleză, circa 500 MB ) de pe pagini Open Office.org, cauți cu Google. Instalează softul ( circa 160 MB) și învață să lucrezi cu el. Ai nevoie și de softul Adobe Acrobat Reader sau de altul pentru citit cărți în format electronic. Și pe ăla îl iei gratuit de pe Net. Dacă știi sa gătești. Dacă înveți și bine, și știi să lucrezi și la calculator ai o superioritate asupra altor fete. Este o ocupație mult mai bună, decât să își faci probleme aiurea. Pe viitor deschide dracului ochii cu ce idiot te mai încurci. La 13 ani nu era nici pe de parte momentul pentru viață sexuală.Să înveți ceva serios... // Soft de calculator ( Open Office) Descarcă de pe net Open Office și documentația lui,( în română și în engleză, circa 500 MB ) de pe pagini Open Office.org, cauți cu Google. Instalează softul ( circa 160 MB) și învață să lucrezi cu el. Ai nevoie și de softul Adobe Acrobat Reader sau de altul pentru citit cărți în format electronic. Și pe ăla îl iei gratuit de pe Net., Limbaj de programare( C++, V.B.A, V.B., etc.) Sisteme de operare din grupa Linux (Kiwi Ubuntu Linux, Ubuntu Linux,) etc.Și softurile aferente sistemelor de operare din grupa Linux. Le vei descărca gratuit de pe Net.

| MMihai a răspuns:

Deci pentru tine, era la limita normalului, sex la 13 ani, fără să judeci, că în caz de avort la cerere, pot intervenii complicații teribile pentru sănătatea femeii de tipul uter : zgâriat, înțepat sau chiar perforat. Acum vezi să judeci,,, dacă tot nu mai am căcatul ala de himen hai să fac sex în dușmănie, fără să mă gândesc la consecințe și fără să folosesc toate modalitățile posibile de a evita o sarcină.,, Oricum vezi la medic, dacă nu ai rămas deja borțoasă, sau dacă nu ai făcut rost de ceva boli venerice, iar dacă ai creier fă și tu o pauză sexuală, de minim 5 ani. În care timp mai înveți și tu diverse, școală, cum este cu bolile venerice, cum se evită o sarcină etc. Tu vorbești despre derbedeul ăla,, cu prietenul meu.,,. Să înțeleg că ești atât de vacă, că încă ești cu el? Eu îți recomand o pauză sexuală de 5-6 ani, studiu: școală, calculator, etc., tu vei face cum te va duce capul, oricum.

| vlaaddd a răspuns:

Eu totusi sper ca a folosit prezervativ desi nu cred.

| VadTot a răspuns:

Ceea ce ti s-a intamplat tie poate fii o invatatura de minte pentru alte fete
daca sunt un pic cu capul pe minte poate invata din greseala ta inconstienta adica pur si simplu nu ai avut pe nimeni carui sa i vorbesti inainte prin ceea ce treci cum adica il iubeai mult dar el nu te iubea mult asa ca daca te iubea el foarte mult trebuia sa ramana linga tine.
Creed ca ar trebui sa nu te mai gandesti la ceea ce s-a intamplat si sa te consolezi cu ideea ca Vremurile in care traiesti sunt pur si simplu apocaliptice adica pur si simplu niste vremuri nebune nebune nebune
Ar trebui sa te consolezi cu gandul ca alte fete de virsta ta poate trec prin clipe si mai urite decit tine
poate sunt gravide s au cine sstie
Nu ar trebui sa invinovatesti
Cu siguranta ar trebui sa iei legatura cu un psiholog s au sa mai vorbesti cu cineva in care sa ai incredere foarte mare si sa i spui ce ai pe suflet.
Dar una peste alta ar trebui sa nu te mai gandesti prea mult la ceea ce ti s-a intamplat si sa l uiti DeFiNitiv Pe acel Baiat Iar daca el este major ar putea avea probleme daca depui o plangere si povestesti totul la politie ceea ce ti sa intimplat.In fine cel mai bine ar trebui o Vreme sa nu te mai gandesti la A ti Face un iubit
Asta nu inseamna ca ar trebui sa ti faci o parere extrem de proasta despre toti Baietii...Iar cu timpul din pacate nimeni nu l mai poate da inapoi Cu toti dam de belele cind suntem tineri si fara minte dar tu la virsta ta atit de frageda Ar fi trebuit sa te gandesti citusi de putin Adica ok il iubesti s au il iubeai cum adica il iubeai? Dar hai ca nu vreau sa ti fac morala asa cum ai cerut sa nu ti se faca si nu ti voi face mai ales ca esti extrem de Frageda sa ti fac morala.Dar Vreau sa ti spun ceva si nu vreau sa te speriu dar ceea ce ti s-a intamplat te va urmarii toata viata.si te vei schimba extrem de mult in primul rind ccred ca iti vei pierde incredere in orice baiat cu siguranta nu vei mai avea o viata sentimentala prea fericita.Dar totusi ar trebui sa gandesti pozitiv sa tii capul sus si sa incerci sa nu te mai gandesti prea mult la ceea ce ti a intimpat;;

iti Doresc ca pe viitor sa ai o viata Frumoasa
Iar cind mai iubesti pe cineva
sa nu ti mai dai tot Sufletul Cind te santajeaza
ceea ce ti s-a intamplat a fost un fel de santaj Sentimental

| koshmarul a răspuns:

Ce ma enerveaza ratatzii astia care *** numai, din vina lor fetele nu au incredere nici in baietii de treaba.

| AdinaCrissa a răspuns:

Offf! La 13 ani? Cum ti-a trecut prin minte sa faci asa ceva? NU ti-ai dat seama ca e o varsta prea frageda? Mai ales ca ti-a cerut asta...normal ar fi, cand se intampla, se intampla. Dar sa ai o varsta mai mare. Deci el daca ti-a zis-o direct, e logic ca vroia doar asta. Eu personal, dupa 18 ani o sa o fac. Am aproape 15 ani si am un prieten cu 5 ani mai mare, si suntem impreuna de un an aproape. Si nici nu a pomenit de asa ceva! I-am spus clar si hotarat: dupa 18 ani, ca o sa am timp de asa ceva. Acum vreau sa imi traiesc copilaria.
Imi pare sincer foarte rau pentru tine, chiar imi pare rau. Incerc sa ma pun in locul tau si imi dau seama cat de greu iti este! Ce bine ar fi sa dam timpul inapoi, nu? si eu de multe ori am spus cuvinte urate sau am facut lucruri rele, si imi pare rau, dar timpul nu il putem da inapoi. Inainte de a face ceva, trebuie sa ne gandim de doua ori! Consecintele...pai s-ar putea sa te afecteze in celelalte relatii...dar depindethinking de tine. Sa nu mai faci vreodata greseala asta! Vad ca esti constienta de ceea ce ai facut, asta e bine. Dar nu e un capat de lume. Am o intrebarethinking Parintii tai stiu de asta? Eu cred ca nu, asa-i? Ar fi bine sa vorbesti cu mama ta. Stiu ca pare o nebunie, dar s-ar putea sa fie cea mai potrivita persoana si are dreputl sa stie ce ai facut. Da-mi un mesaj in legatura cu asta.
Oooof imi pare asa rau pentru tine, sincersad
Sper sa treci cu bine!
Te pup :*:* AI grija!

| giuly a răspuns:

Click dreapta pe vagin -> restore

| KissSummer a răspuns:

Doamneee.nu te inteleg. cum ai putut ceda doar pentru a ramane cu el. era logik ca el doar asta vrea de l tine. ai 13 ani fetito. esti un copil nici buletin nu ai si te gand la sex. lasa-i draq de baieti ca asa sunt toti. rar mai gasesti unu ca lumea sa te inteleaga. eu am 15 ani si nu sunt deakord cu chestia asta " daca nu te kulki cu mine ai trm" oh go on. doamneee. ke oameni. mai ai multe de invatat daca ai luat o hotarare ca asta crd ca nu te`ai gandit absolut de loc inainte s`o faci. sincer imi pare raw pentru tine. ai grija de tine. si nu te lasa a 2 oara... cand konsideri ca esti pregatita sa faci asta lasand in urma tot ke a fost.happy. esti inca o kopila... :*

| LoL a răspuns:

Uite acel baiat sigur a stat cu tine doar pentru s*x...ar trebui sa l uiti de el...baieti sunt destui in lume poate vei gasi si tu unu ca sa te iubeasca cu adevarat
app sa stii ca intr-adevar 13 ani nu e o varsta la care sa ti incepi viata sexuala...mai bine pune mana pe carte ca asa cu ti am mai spus baieti sunt destui in lume

| ovidius a răspuns:

Tot ce poţi face bun e să ÎNVEŢI din experienţa asta neplăcută şi să nu te mai laşi dusă aşa uşor de val.
Cu timpul o să uiţi de cele întâmplate, însă mai lent şi cu multă răbdare.
Într-o oarecare măsură eşti marcată psihologic de acest eveniment. Depinde de tine şi de tăria ta decaracter cum vei trece peste această experienţă tristă.

PS: Eu sunt ŞOCAT când văd puştani de 12-13 ani care îşi încep viaţa sexuală. Ce poate fi în capul vostru?
Ai grija de tine şi nu mai repeta prostia asta.

| Catalina20 a răspuns:

Virgina nu mai esti in mod cert,poate dor psihic te mai poti considera virgina.Din moment ce ai facut lucrul asta,timpul nu mai poate fi dat inapoi, este ireversibil, dar poti invata din greseli.Ai grija pe viitor ce alegi,documenteaza-te despre sex,alege-ti un partener cuminte,care sa te respecte si sa nu te preseze cu sexul(in momentul in care te preseaza si tu nu vrei,inseamna ca nu te respecta,nu te iubeste)avand in vedere varsta fragila pe care o ai,mai ai multe de invatat, dar incearca sa privesti in jur si sa mai inveti si din greselile altora, ca din greselile tale te-ar durea mai rau.Ai grija de tine,de corpul si sanatatea ta,sfatuieste-te cu parintii, du-te periodic la medic, psiholog etc.Incearca sa intri intr-un aturaj adecvat tie,sa nu mai repeti aceeasi greseala si sa te maturizezi(deoarece,copilaria ti-ai patat-o,nu-ti pata si adolescenta intr-un mod atat de urat)si nu ceda altor baieti,decat daca ai o relatie serioasa cu un tip pe care il iubesti, te iubeste, te respecta si te asteapta si 100 de anihappy...Mult succes! si tine-te de scoala ca este cea mai importanta!winking

| buBuzZyK a răspuns:

Doamne...nu trebuia sa faci asta doar pentru ca asa a zis el.trebuia sa iti doresti asta.era absolut sigur ca el statea cu tine doar pentru sexbig grin

| ana25 a răspuns:

Timpul inapoi nu ai cum sa il dai. Nu te merita, asa ca mai bine ca nu mai esti cu el.O sa suferi acum, dar cu timpul il vei uita.Nu ai cum sa te consideri virgina, pentru ca nu mai esti, dar cand o sa cunosti alti baieti, nu mai ceda asa repede.Sa ti demonstreze cu fapte ca tin cu adevarat la tine.

| Fit3r0 a răspuns:

Daca sta in Bucuresti zi-mi mie unde sta ca baiatu ala merita batut ma jur happy In momentul in care ti-a cerut asta era clar ca nu te iubeste... iti dau un exemplu. Am avut o prietena de 14 ani asa, si am fost la ea acasa sa mai stau cu ea happy ne-am pupat am facut ce am facut si pana la urma am observat ca vrea din ce in ce mai mult. se excitase happy i-am spus ca este prea mica pentru asta si nu vreau sa ii stric copilaria si i-am zis sa ne oprim happy

| Fit3r0 a răspuns:

Daca sta in Bucuresti zi-mi mie unde sta ca baiatu ala merita batut ma jur happy In momentul in care ti-a cerut asta era clar ca nu te iubeste... iti dau un exemplu. Am avut o prietena de 14 ani asa, si am fost la ea acasa sa mai stau cu ea happy ne-am pupat am facut ce am facut si pana la urma am observat ca vrea din ce in ce mai mult. se excitase happy i-am spus ca este prea mica pentru asta si nu vreau sa ii stric copilaria si i-am zis sa ne oprim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e, când începi tratamentul de chimioterapie pentru cancerul de col uterin pricinuit de începerea vieții sexuale prematur să mă anunți. Îți fac cadou și o perucă, o să îți cadă părul alea alea dar e în regulă. Va fi tare.
Simte-te ca și când ai luat o mare țeapă. Nu poți sterge nimic. El nu te-a iubit, că dacă te iubea s-ar fi informat despre corpul tău și te-ar fi așteptat. A profitat de tine că ești mică și ușor de fraierit, spre deosebire de cele mai mari. Găsește-ți urgent pe altcineva.

| Alina_2414 a răspuns:

Buna!
Fi sigura ca o sa suferi mai tarziu pentru ca u esti mica acum si cand vei creste mai mare si vei gasi si u un baiat cu care chiar vrei sa iti petreci restul vietii si va vd ca nu esti virgina nu cred ca ii va pica bine.Acum nu poti sterge totul din minte u trebuie sa te gandesti ca viata merge mai departe cu bune, cu rele...baiatul asta nu cred ca te-a iubit pentru ca daca te iubea te astepta.si crede-ma ca inveti din greseala asta adica data viitoare nu te vei mai lasa asa repede dusa de vorbele unui baiat si crede-ma ca nu merita sa suferi pentru un el.nu toti sunt buni acum un baiat bun si sincer mai este 1 la 1000. sper ca te-am ajutat si capul sus viata merge mai departe:*papa!

| dany26 a răspuns:

Ai sa va chis in freza happy

| Aquamarine23 a răspuns:

1. ce varsta are "armasarul" tau?
2. te poti considera cum vrei... virgina nu ai cum sa redevii.
3. esti destul de tanara. vei gasi cu siguranta si jumatatea ta.
3. cu siguranta ca nu vei trece usor peste ceea ce ti s-a intamplat si vei avea anumite rezerve in relatiile viitoare.
4. documenteaza-te inainte sa "treci la actiune"...

| Aηηa a răspuns:

Uite...eu in locul tau nu faceam asta! Aja sunt baietii din ziua de aziangry
Desigur ca o sa suferi si mai tarziu ca tu acum ti'ai pierdut virginitatea:-s
Esti prea mica pentru astasad
Cum poti iubi un baiat care iti cere numa sex si dupa aceea sa te lase balta?
Da'l incolo...mai sunt baietiwinking
Bine ca n'ai acceptat si oralu'laughing
Succes in continuarewinking

| oana_4212 a răspuns:

E ceva grozinic cand esti dusa de val si iubesti foarte mult acel baiat uite vezi tu cum sta treaba. asta vor baieti de duc cu zaharelul pana cer S>>>X ...ar fi mai bine sa te iei cu joaca sa uiti ramai cu gandu ca mai esti virgina.defapt esti asa ramane... uita totu esti mica stiu ce e in capu tau acum incearca sa iti reviiwinkingsucces