| frum a întrebat:

Am facut sex protejat cu iubitul meu. la un moment dat prezervativul a alunecat,era in pat langa noi. nu stiu sigur daca m-a mai penetrat dupa aceea, avand in vedere ca nu stiu cand a cazut. mentionez ca el nu a ejaculat, in prezervativ se gasea putin lichid semnial preejaculator.este vreun risc de sarcina?sunt cam incepatoare in domeniul asta si nu am idee daca merita sa ma stresez sau sa iau pastila de a 2a zi, mi-e frica de efectele adversesad

3 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Un test de sarcina + o vizita la ginecolog ei vor sti cel mai bine ce trebuie exact

| abubusd a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iei pastila de a doa zi... just in case. Este mai bine sa previ decat sa te "lupti" cu efectele pe care le poate avea. Succes! big grin

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna!
Ca sa fi mai sigura ia pastila de a doua zi(asta in cazul in care medicul ginecolog ti-a prescris-o. depinde si varsta ta).
Sunt putine sansele sa ramai insarcinata.Asta stiu din propia experientahappy