| frum a întrebat:

Am facut sex protejat cu iubitul meu. la un moment dat prezervativul a alunecat,era in pat langa noi. nu stiu sigur daca m-a mai penetrat dupa aceea, avand in vedere ca nu stiu cand a cazut. mentionez ca el nu a ejaculat, in prezervativ se gasea putin lichid semnial preejaculator.este vreun risc de sarcina?sunt cam incepatoare in domeniul asta si nu am idee daca merita sa ma stresez sau sa iau pastila de a 2a zi, mi-e frica de efectele adverse ale acelei pastile sadsad

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solutia-testul de sarcina; si daca scapi data viitoare leaga-l cu ata sa nu mai cada! Bafta

| merida a răspuns:

Ia pastila de a 2a zi. stai linistita ca efectele adverse, daca vor aparea, nu te tin decat o zi, la mine nu au aparut niciodata. Nu-ti permiti sa astepti sa faci test de sarcina pentru ca atunci e posibil sa te trezesti direct cu bebe. Ia pastila si ai mai multa grija data viitoare. Fara jena faceti amandoi exercitii de pus si scos prezervativul, fara nici o gluma, poate fi si un preludiuhappyBafta!

| anduk a răspuns:

Pai mai intai ia un test de sarcina si vezi daca esti sau nu insarcinata [si data viitoare sa fiti mai atenti] daca esti insarcinata spune-i mamei tale si vezi ce vei face!