| croissant a întrebat:

Am fost la dentist vineri si pana astazi ma dor foarte rau maselele. Mentionez ca mi-au facut curatare un dertatraj. Este normal? Ce pot face sa nu ma mai doara?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fa gargara cu ceai caldut de musetel.
Nu bea sau manca nimic rece sau fierbinte. cateva zile dantura si gingia sunt sensibile, dupa care va trece.
Nu trebuie sa faci nimic, doar sa ai rabdare.

1 răspuns:
| Dariii13 a răspuns:

Este ceva normal.Ca sa iti treaca poti lua un nurofenMie mi s-a intamplat o astfel de durere. Daca nu trece durerea poti sa-l contactezi pe domnul dentist si o sa te sfatuiasca el.Sanatate!