| anonim_4396 a întrebat:

Am fost virgina si am facut-o pentru prima oara cu actualul prieten, dar nu a curs nici un pic de sange de ce? prietenul meu imi cere mereu expicatii ce sa ii spun? ajutati-ma va rog

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 20% din femei nu sangereaza la dezvirginare. Singura problema este ca tu ai ales gresit barbatul cu care ti-ai inceput viata sexuala. Un barbat adevarat, care te respecta si, eventual, te iubeste, nu ar avea probleme cu chestia asta, te-ar fi crezut pe cuvant fara nici o intrebare, fara nici un dubiu. S-ar putea sa fie foarte imatursi atunci are o scuza, dar in acelasi timp s-ar putea sa nu-i prea pese de tine, singurul lucru important pentru el sa fie orgoliul lui de mascul.
Nu cred ca altul iti pupa picioarele, hai sa pastram proportiile, nu i-ai facut nici o favoare extraordinara. Pur si simplu nu vad de ce ar fi facut tam-tam in legatura cu virginitatea ta, integritatea himenului nefiind in nici un caz o chestie importanta. Ma gandesc ca nici o femeie nu e nebuna sa minta ca e la prima relatie cand nu e, asa ca nu inteleg de ce un barbat ar avea dubii in domeniul asta.

mlm
| mlm a răspuns:

Este posibil sa ai himenul mai elastic si din aceasta cauza nu ai sangerat, daca prietenul tau, iti tot cere raspunsuri de ce si cum, inseamna ca nu este un baiat experimentat din punct de vedere sexual, nu toate femeile sangereaza la dezvirginare, daca vrea informatii dai adresa de site si sa intre cu mine in privat si ai voi explica eu cum sta treaba.Sau este tipul de baiat care te-a avut si apoi te lasa, ba chiar iti si mai reproseaza, unde este iubire este si incredere.

| silverfaith a răspuns:

Da deci ideea de baza este k nu este neaparat sa curga sange si cum spunea ady20CM sa fie fericit k nu, iai muradarit patu, si k ai fost virgina si k i-ai dat sa iti guste gogoasa

| beba a răspuns:

Cum iti cere explicatii? Nu are incredere in tine? Se vede ca nu are deloc cunostinte despre aparatul genital feminin.Si daca nu ti-a curs sange ce? Se intampla sa nu iti curga, asta nu inseamna ca nu ai fost virgina. Urat din partea lui sa se comporte asa.Altul iti pupa si picioarele, serios!

| Wtf9000 a răspuns:

Eh, asta e viata, ce sa faci... Nici el nu are de unde sa stie. Daca viitoare sa-ti curga neaparat laughing

| valsulnorilor a răspuns:

Da poti sa ai un himen elastic care apermis penetrarea fara a ceda si in consecinta nu avea cum sa iti curga sange sau daca ai practicat sport de performanta acesta a cedat de mult si nu mai erai virgina.

| mariana_7566 a răspuns:

Fata mergi mai departe si nu te inhiba capul sus.

| cdragosh a răspuns:

Ar putea exista mai multe motive care pot justifica lipsa sangerarii. Daca ai practicat un sport s-ar putea ca himenul sa se fi rupt fara sa iti dai seama sau ca himenul tau sa fie unul foarte elastic iar in cazul asta tu inca sa mai fi "virgina"(cazul unei cunostinte foarte apropiate careia i s-a rupt himenul abia la prima nastere). Astea sunt cele mai des intalnite...si mai sunt o groaza. Totusi..nu inteleg cu ce drept iti cere prietenul tau explicatii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ce nu, i-a placut? sa se bucure ca nu i-ai murdarit patul cu keceaplaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bebe si daca fata nu era spalata pe picoare? tot i le pupa?laughingnu cred :-p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deoarece ai himenul mai elastic decat alte fete... El penetrandu-te cu griga, deoarece era pentru.prima data si himenul fiind elastic, nu a avut loc sangerarea. Explica-i sau ...deseneaza-i daca nu pricepe.Ma mir ca iti cere explicatii! El nu a simtit la penetrare ca s-a chinuit putin, ca nu a fost libera penetrarea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Of... da asta nu inseamna k daca nu ti-a curs nu esti virgina... urat din partea lui...eu am 18 ani.in noiembrie fac 19... si nu am facut-o ink... si am cu prietenul meu aproape 6 ani...:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da se poate lntampla pentru ca unele persoane sa nu sangereze foarte mult doar vreo cateva picaturi depin cat de repede v-ati grabit, daca o iei cu lncetisorul ai ocazia sa remarci ca nici nu ti-a curs nu cred ca dupa ce isa introdus penisul pana cand si-a dat seama ca tea dizvirginat sa si uitat imediat nu cred ca este asa de grava situatia si se remarca unele schimbari la o fata cand sia lnceput viata sexuala atat am avut de zis.IONUT@

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai himenul elastic, de aia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta nu inseamna ca tu nu ai fost virginachatterbox dar daca pr tau crede asta inseamna ca nu stie nimic despre viata sexuala a fetelor si cel mai imp ca nu are incredere in tine...

| copilashu1 a răspuns:

Mai asta cu relatie de 6 anilaughingtin sati aduc la cunostintza ca ai un prieten la*agiulaughingscuze... ca ti-am zis asa direct!