| Pancake a întrebat:

Am impresia ca sunt putin cam malefica.
Si nu stiu de ce. Acum sapte luni am cunoscut un baiat. L-am urat la inceput dar incet, incet m-am indragostit de el. Am fost impreuna. a fost superb. Cea mai frumoasa primavara din viata mea. Dar apoi, in mai mi-a cerut sa luam o pauza. Am acceptat, preferam pauza decat despartirea. O luna a durat pauza. Mi-a cerut iar sa fim impreuna, am acceptat. Il iubesc, tin sa precizez. Dar incet, incet am observat ca tipul era distant. Foarte distant, nu mai era ca la inceput. Si apoi, joi m-a mintit, mi-a spus ca are nu stiu ce probleme si ca trebuie sa se vada cu ai lui. Dar de fapt el era cu altii pe afara. Si l-am vazut accidental in parc. Se saruta cu una.
In aceeasi seara am discutat pe tema asta. Eu nu sunt genul care sa faca crize, si oricum. as fi fost in stare sa trec peste, stiu ca pentru tipa aia nu simte nimic. Doar ca el a ales sa ne despartim. straight face
In fine, vreau acum sa ma "dau disparuta" un timp. si apoi sa ne intalnim "accidental" pe strada. Si eu sa arat superb. laughing Si. vreau sa vad ce reactie are. Vreau sa vad daca mai am vreo sansa sa-l fac sa se indragosteasca iar de mine, sau macar sa realizeze ce a pierdut. Credeti ca e bine? :-s

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Scuza-mi expresia neacademica, dar care spune totul...''lasa-l dracului", ai investit prea multe sentimente in cine nu trebuia, esti tanara, frumoasa, uita-te in jurul tau si alege si cu inima nu numai cu ochii, iubitul trebuie sa te merite, mai tarziu va realiza ce a pierdut.

10 răspunsuri:
| ghineanamaria a răspuns:

Elena are dreptate ar trebui sa il uiti sau macar sa il faci sa vada ce a pierdut DACA te-ar iubi atunci nu s-ar fi sarutat cu acea fata si nici nu te-ar fi mintit ca are treaba oricum frumoasa poveste dar nu merita sa iti pierzi timpul pentru el dar sa stii ca ai un plan INGENIOS nici eu nu m-am gandit la asta bravooo!

| 16.laura.16 a răspuns:

Esti sigura ca vrei sa iti orientezi zile bune din viata ta spre a il recuceri pe un baiat care se cam joaca cu tine?
Nu e oare mai bine sa te orientezi spre altcineva?
Accepti sa fii,, felul doi,, in viata lui?

| Rebe97 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic dar mai bine iti cauti dragostea in alta parte la o persoana care merita

| IrxnIroxyI a răspuns:

O idee foarte buna dupa parerea mea, dar nu prea merita.

| Pancake explică:

Multumesc pentru raspunsuri. :* Am sa trec peste, cel putin am sa incerc. Dar doare sa ma gandesc la faptul ca el in aceste 3 luni jumate, cat am fost impreuna mi-a spus ca ma iubeste si ca tine la mine. Si acum aflu ca si-a batut joc de mine.

| Nic0L a răspuns:

Da. adica cam o luna o luna si un pic. u sa nu ai drum pe unde umbla el dar tu in timpu asta. sa iti iei haine sa mergi al cuafor. [sa iti schimbi look-ul o sa te faca mult mai increzatoare in tine o sa ajungi sa vezi cum alti baieti mult mai love struck se uita dupa tine si nu o sa mai vrei sa te impaki cu respectivuca e mai mai frumoasa libertatealaughing:X:*] ma rog sa faci chestii care crezi ca te poate pe tine face sa arati WAW. iar dupa cum ai zis si u "accidental" sa ma intalniti ii zambesti si atathappy. daca se baga in vb cu tine vb daca nu pleci mai departe:*:*:*: astept sa imi spui ce ai facut

| TPUaLuatoRazna a răspuns:

Mie, una, chiar imi place planul tauthumbs up

| Jeremy1 a răspuns:

Stii, faci ce vrei cu viata ta, dar pune-ti intrebarea asta: Oare chiar merita?

Iti inteleg gandirea ca sa nu faci crize cand esti inselata, asa e si normal si admir asta, insa daca a facut-o o data, o mai poate face de mai multe ori. Plus ca daca "vei arata superb", e foarte posibil doar sa se mai indragosteasca de fizicul tau, nu de interiorul tau si doar te va folosi ca sa se distreze. Cauta un baiat care sa te aprecieze pentru ceea ce esti tu cu adevarat, in interior, iar acel baiat te va face sa te simti cu adevarat apreciata.

| Delia a răspuns:

Faptele sunt mai importante decat cuvintele. Iar daca ti-a spus ca te iubeste, dar a demonstrat exact contrariul, atunci te-ai convins cat de mult te iubeste, nu? Si nu merita nici sa te gandesti la el.Cand mai vrea sa va impacati, spune-i ca te respecti mai mult decat credea si mergi inainte.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine pentru că din moment ce el nu te mai iubește, nu are cum să revină la sentimentele pe care le-a avut pentru tine. Dragostea nu se câștigă cu forța. Dacă te minte și umblă cu alte fete atunci nu numai că nu e serios și nu te merită dar nici nu mai vrea să fiți împreună. De aceea te sfătuiesc să îl uiți, chiar dacă va fi cam greu pentru că el nu își dorește o relație serioasă. Și fii sigură că lui( după ceea ce a făcut) nu o să-i pese de faptul că tu nu ai mai apărut în fața lui. Așa că nu o să se mai uite la tine, fii sigură. Dar poate cu timpul o să realizeze că a greșit. Dar nu te-aș sfătui să mai legi o prietenie. Din moment ce nu mai vrea să vă întâlniți, e clar că nu îi pasă de tine. Și acum te rog să reflectezi asupra rândurilor de mai sus și în funcție de răspunsul la următoarea întrebare să aplici sau nu ceea ce ți-am spus mai sus: Dorești o relație serioasă sau nu?