| Mariadk544 a întrebat:

Am început sa fac meditații la matematică din aprilie, am început să înțeleg câte ceva, am dat și test și luasem un 7.50 și eu am în general note de 5-6 la mate era destul de buna nota pe care o luasem, acum am dat iar un test și după calculele mele e posibil sa iau un 5-6 sad Ne-a dat un exercițiu și l-am făcut pe jumătate bine, dar nu prea nu sunt sigura. Dar nu am știut sa îl fac pe tot. Și credeam ca făcusem bine, ca era ceva simplu dar când ne-a dat răspunsurile la test, nu era bine și totuși mie și asa daca ni le va corecta și sa iau notă mică.....nu vreau sa creadă mama ca da banii degeaba și o sa fie dezamăgită. Ce să fac, pls?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~ fac meditații la matematică ..la test.iau notă mică. nu vreau sa creadă mama ca da banii degeaba. Ce să fac, pls?~

varianta 1 - exerciții până stăpânești materia
varianta 2 - nu mai faci meditații (că dai banii degeaba, nuuuu?)

Răspuns utilizator avertizat