| AndreiTudose a întrebat:

Am încercat sa fumez. Întrebarea este. De ce simt un disconfort in gât când trag fumul. Și după am așa o senzație ca am ceva in gât după ce fumez Țigara. Și nici măcar nu pot sa o fumez pe toată ca ma ia amețelile. Cineva mi-a zis ca așa e la început

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

De ce ai vrea sa fumezi? eu am fumat 8 ani, abia am lasat tigarile de un an jumate, nu merita, bani arsi. Daca chiar vrei sa iti penetrezi viata(sa nu zic FU71) zi 'cai mei' cand tragi fumu, si o sa se duca unde trebe.Trage trage happy

| m1dn1gh7 a răspuns:

Salut
E normal sa simti asta, cum a zis si user-ul xAsinedx, nu ai tras in plamani, iar ametelile sunt si ele normale, unii chiar au senzatii de voma (si urmeaza sa viziteze wc-ul) dupa ce fumeaza. Eu sincer iti spun ca nu merita sa dai banii pe asa ceva, nici macar pe electronica, oricat de cool ar parea. Practic iti cumperi boala. Daca n-ai ce face cu 15 lei, cumpara ceva de mancare unui sarac sau unui batran! Seara faina!

| xxstarlight a răspuns:

Da, deoarece tii doar in " gura " cum se mai zice, daca vrei sa scapi de senzati asta, trebuie sa inspiri in plamani, nu e prea bine dar ma rog, uite, daca nu stii sa raspiri in plamani, poti face asta. Nu stiu cati ani ai asa ca am sa aproximez, din poza vad ca esti mai mare, dar nu conteaza.
Tii fumul in gura, si daca vrei sa se duca in plamani faci asa, stii cand casti? Inceputul acela, ma rog, il aplici cand ai fumul in gura, ma rog sper ca te-am ajutat!