| ManGoLine a întrebat:

Am intrat la liceu, la un profil unde sunt 2 clase(56 elevi). As vrea sa stiu,cum se face repartizarea elevilor in clase(am auzit,din surse neoficilae,ca ar fi dupa medie,alfabetic sau chiar aleatoriu). Ii rog pe cei de clasa a X-a (indeosebi), sa-mi spuna cum a fost repartizarea pe clase.Eu sunt in primi 10 pe lista.la profilul meu,si as vrea sa stiu,in care din cele doua clase voi nimeri, si cu cine din ceilalti 55 de elevi ma voi situa.Cu primii 28? Pe alte criterii de organizare. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alexandra_7131 a răspuns:

Pai daca esti locul 10 pe lista o sa fii sugur la prima clasa.Sunt doUA : A si B. fiecare avand un numar de 28 de locuri. Si se iau in ordinea mediilor, deci daca esti printre primii zece nu iti face griji k intri la A. Bafta! :*