| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat la stiinte ale naturii(in septembrie sunt clasa a 9:X) si as vrea sa va intreb si eu in clasa a 12 din ce voi da bac-ul? As vrea sa stiu de pe acum ca sa vad la ce materii sa nu chiulesc si sa trag tare de elelaughing. Oricum am zis ca acesti 4 ani vreau sa invat bine pentru a intra la o facultate buna si pentru a avea un viitor bun.Si inca ceva: ce meserie as putea urma daca sunt la stiinte ale naturii?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Dupa forma actuala a bacului se da la matematica, romana si la alegere una singura dintre:biologie, chimie, fizica. Poti sa faci orice vrei tu dupa terminarea acestui profil.De exemplu eu sunt la stiinte ale naturii si vreau sa ma duc la Psihologieoh go on

| Simona a răspuns:

Eu sunt in clasa a 10 la acest profil, si asa este se face matematica, chimie, biologie, fizica
poti urma o facultate de medicina, farmacie, protectia mediului ecologie si multe altele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am intrat tot la stiintele naturii(dar asta pentru ca am vrut eu)...se vor face fff multe ore de matematica, fizic, chimie si biologie.Ca meserii pe care le poti face dupa ce termini liceul sunt: medic, farmacist, biolog...Eu am optat pentru acest profil deoarece vreau sa ma duc la facultatea de medicina(vreau sa devin un medic.cardiolog.) succes in continuare

| xtinnuta a răspuns:

La ce liceu ai intrat?