| denisee a întrebat:

Am luat un 3 cum sa le spun parintilor?

Răspuns Câştigător
| Coconut a răspuns:

Pai, depinde cum stii ca vor reactiona, depinde cum ai luat acea nota, etc. cel mai bine e sa incerci sa iei note mari la toate materiile, nu neaparat 10, dar macar 9, iar apoi sa le explici de ce ai luat nota respectiva: nu ai fost destul de atenta/ v=a dat test din ceva ce nu va predat/ ai facut o miscare gresita si te-a ascultat din lectia pe care urma sa vo predea, etc. mai infloresti si tu povesteawinking. pana la urma parintii tai nu au cum sa reactioneze asa de rau. au fost elevi si au trecut si ei prin asta.

10 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Spunele simplu
am luat un 3
Decat sa afle si sa te bata la sedintalaughing
Mai bine te bate acasa in particular xD

| mistakeofyourlife a răspuns:

Cu cat le spui mai repede cu atat se termina cosmarul. Nu incerca sa ii imbunezi inainte. Pana la urma nu scapi de tipete. happy

| LoL a răspuns:

Mama tat am luat un 3 la mate dar e vina profesoareilaughingserios acum poti sa incepi asa : mama tata am ceva sa va spun...am luat o nota proasta la mate...am luat un 3 dar va promit ca urmatoarea nota va fi mai mare deci va rog sa ma iertati
si eu am luat un 5 la mate si exact la fel am zis si a reactionat destul de bine mama mea

| Alisstor a răspuns:

Nu le spui.

| mAtaaIsAPiTziFrOmDaaClubb a răspuns:

Pur si simpluu... oricm o sa afle si atunci o sa fie mai rautongue
mai bine mergi la ei si cere sa nu se supere si le zici ca nu ai inteles lectia sau ceva de genuu, dar sa-i zici cat mai repede.
o sa te certe dar e mai bine decat sa nu stie

| Mady5Stars a răspuns:

Asa "mama/tata am o veste buna si una proasta.vestea buna e ca am fost ascultat/a astazi, iar cea proasta e ca am luat un 3"winking

| xxxXStefanXxxx a răspuns:

Daca l`i luat la un test poti sa le spui ca tzio fost raw, sau te durea capu.etc.sau daca te`o asultat si nu i stiu poti da vina pe un coleg,ca nu tio` dat pace, si nu puteai sa rasp.happyhappyhappy:*.sau poti sa spui ca te-a deranja un coleg si a vorbit, si prof.a zis ca uh vb si tio dat 3 (sau te`o asc pentru ca vb, si te`o intrebt ceva ce nu stiai si tio` dat 3)sau simplu poti la le spui adv motiv.eu asa fac, doar ca atunci cand iau 5/6, si daca inveti destul de bine, nu o sa-ti faca nimic. Fundahappyhappyhappy

| bLcKz a răspuns:

Astepti pana vine sedinta cu parintii si le spune dirigu/diriga...simplu

| denisee explică:

Mss la toti :X:X

| pustoaika_9718 a răspuns:

Parerea mea este sa ii spui prima data mamei tale iar daca tatal tau este "mai rau" sa o rogi pe mama ta sa intervina pentru tine da crede-ma ca trebuie sa le spui cat mai curand posibil pentru ca daca o sa le ascunzi mult timp pana la urma o sa afle si o sa fie mai rau. doar spune-i mamei tale si impreuna sau doar ea sa vorbeasca si cu tatal tau. asta e parerea mea. sper ca te-am ajutat scumpo.