| andrefrancais a întrebat:

Cum sa le spun parintilor ca am luat 6 la istorie?

8 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Http://glume.md/bancuri.php?c=scrisori

Faci o scrisoare in stilul asta, inventezi niste aventuri cu o tipa ce are colectie de boli,... sau ca o sa ai un copil cu una dintre pipitele vecinilor pe care nu o suporta ei.
:))
Sau, nu spui nimic, si inveti sa iei note mai mari.

| Sn4k3 a răspuns:

Parca ai luat 2 sau 3 laughing. Nu e bine sa fii asa. Spune-le ca ai luat 6 si gata sau nu le spui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le spui? Doar daca te intreaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine zice ca trebuie sa le spui?

| andrefrancais explică (pentru anonim_4396):

Dar daca ii zice vreun prieten "cat a luat copilul tau la test?''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este obligatoriu să afle?
Învață să obții o notă mai mare, în modul acesta îți vei putea mări media.

| Victoria18 a răspuns:

Simplu... Le spui pe direct. "Am luat 6 la istorie." Ce atata frica, doar nu ai comis o crima.

| sorin_6068 a răspuns:

Le spui așa: Sa știți că aveți un copil foarte bun alții au luat 4 dar eu am luat 6 îmi dați o recompensa?