| anonim_4396 a întrebat:

Am mai avut o intrebare inainte ^^", tot despre baiatul respectiv...Dar acum e diferit.

Proasta si cretina aia (ca nu mai stiu cum sa-i spun) s-a despartit de el. Si nu face 2 face, ci a pus-o pe o fata sa ma sune pe mine sa ii spun eu lui ca se desparte de el. Ce josnic oh go on. Demn de mila, ce sa mai laughing. In fine. El a suferit si bla bla, ca el o iubeste si de-alea...Dar eu nu mai stiu ce sa cred. Desi el stie ca il plac mult, de fata cu mine (eram chiar langa el pe banca) a primit o provocare s-o sarute pe una, si el fara nici o jena a sarutat'o asa, de parca era normal. Si apoi dupa 5 minute s-au cuplat. Ca sa nu mai zic ca aia e o panarama si o distrusa, si pe deasupra mai e si urata si proasta. Ma rog, macar daca nu e desteapta, sa fie frate frumoasa, dar nici frumoasa, nici desteapta, si pe deasupra si distrusa de soarta, saraca.

Eu eram acolo si muream, mi-au dat lacrimile acolo de fata cu el, apoi le-am zis ca plec acasa (erau vreo 13 afara) si el m-a intrebat daca sunt suparata pe el, i-am zis ca nu fara sa ma intorc si am fugit catre casa (pe drum faceam cam 6-7 minute). In timpul asta am sunat-o pe BFF mea, care a zis ca nu poate vorbi la tel ca e ma-sa langa ea si nu-i place sa stea in telefon. M-am oprit pe niste trepte si ce sa mai zic, plangeam, calumea. Si apoi am vazut-o pe aia cum CRED ca pleca acasa, si pe el cum o ducea de dupa gat. M-am ascuns dupa o tufa, mai ales ca eram toata plansa si nu aveam nevoie sa ma vada asa.

El zice mereu ca sufera dupa fosta (aia care i-a dat papucii) si ca o iubea si nu stiu ce...Dar nu cred ca e adevarat, adica daca ar sti ce inseamna iubirea nu ar face chestii de genu' de fata cu mine, stiind ca il plac mult...

P.s: Fara mistouri, ca raportez oh go on. Dau funda!

Ce ziceti sa fac? thinking

4 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Offf sad dragostea asta.
Sincer îmi pare rău...dar ești sigură că băiatul știe că îl placi? Ori e prost, ori e nesimțit (scuză-mă), cum să te întrebe dacă te-ai supărat pe el, când era așa de evident că suferi pentru că îl placi...
Eu zic să încerci să treci peste, știu că e foarte greu...dar găsește alt băiat.O să vezi că o să reușești să-l uiți. Apoi poți să-i arăți ce a pierdut!
Să nu mai plâgi din cauza lui pentru că pur și simplu nu merită lacrimile tale! Fii tare, arată-i că nu-ți pasă (chiar dacă e așa), dacă e așa nesimțit!
Ai grijă și mult succes! :*

| JustMusic a răspuns:

Imi pare rau de tine:(.
El stie ca il placi, sigur? Daca da e un mare PORC si un nesimtit si mai mare.
Daca chiar ar fi iubit odata nu sa-r juca cu sentimentele tale in asa hal.
Daca nu stie sigur ca il placi, ar trebui sa ii spui in fata :"Bai imi placi, chiar nu iti dai seama?"
Dar daca el o prefera pe ea, TU nu trebuie sa plangi pentru cineva car enici macar nu-i ii pasa de sentimentele tale, si nu din faptul ca ar fi fost reciproce, ci din bun simt nu trebuia sa o sartute de fata cu tine si sa te mai intrebe daca te-ai suparat.
Incearca sa gasesti un baiat cu care sa apari in fata lui si sa il faci sa se simta la fel.
Dar cel mai bine e sa il dai uitari si tu sa itiv ezi viitorul, baieti mai sunt, si este unul pentru sufletul tau care nu o sa te faca sa versi vreo alcrima, dar pana il gasesti pe ales, mai dai si de nesimtiti de genu. Incearca sa iti gasesti o activitate care sa iti ocupe tipul si sa nu iti aduca amite de el.
Sper ca te-am ajutat.

P.S.Stiu ca e greu, dar viata merge inainte iti recomant si melodiile astea poate iti ridica moralul:
http://www.youtube.com/watch?v=yk0lHd1VqX8
http://www.youtube.com/watch?v=Av0IbnrDODc
Si poate asta te ajuta sa iti usurezi sufletul:http://www.youtube.com/watch?v=uEX2xlq6A9g.

| Kiddx3 a răspuns (pentru JustMusic):

Da, el stie ca il plac si ca tin la el, adica i-am zis in fata, si uneori chiar imi dadea impresia ca suntem si ca ar vrea sa fim mai mult decat prieteni, adica se purta nu stiu... special, asa cu mine, si apoi s-a intamplat asta si nu mai stiu ce sa cred...

| JustMusic a răspuns (pentru Kiddx3):

Pai, daca e asa, repet, e un mare nesimtit, nu cred ca poti sa mai ai incredere in el, desi stia ca il placi a aleso pe alta.Ar trebui sa iti aduni tot curajul si sa ii zici ca vrei sa vorbesti fata in fata cu el, si poate rezolvati, daca el o prefera pe ea UITAL, mai sunt baietii.Dar daca el edispus sa o lase pe ea pentru tine o ultima sansa ai putea sa ii dai, dar asta sa fie ultima nu daca mai greseste sa il ierti cca o sa profite de tine.