| GoldenLemon a întrebat:

Am nevoie de ajutor! De fiecare data la scoala, sau cum se apropie scoala incep sa fiu introvertita, mi`e frica sa vorbesc, mi`e frica sa ma fac de ras, sa ies in fata clasei, chiar si in pauze mi`e frica sa vorbesc cu colegii. Si din cauza asta nici nu ma pot concentra si sunt tot timpul suparata. Asa se intampla in fiecare an; mai putin in vacanta(cand ma simt eu insami) Ce sa fac?crying Nu ma trimiteti la psiholog sau altele, am nevoie de ajutorul vostru, niste sfaturicrying VA ROGcrying

1 răspuns:
| Isabelamaria21 a răspuns:

De ce ţi-e frică să vorbeşti? Nu te mănâncă nimeni,fi mai tupeistă comunică cu colegii să nu îţi fie ruşine că nu ai de ce,să ştii că dacă vorbeşti cu colegi nu te faci de râs, nu mai fi aşa de timidă încearcă să îţi găseşti o prietenă bună, că dacă nu comunici cu nimeni nu ai cum să îţi găseşti o prietenă cu care să vorbeşti mereu să îi spui ce ai pe suflet.

Succes şi nu mai fi aşa de timidă.