| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor!
Vine ziua iubitei mele!
Desi ne vedem, nu locuim in acelasi oras si mai ales ca nu pot fi cu ea, in respectiva zi as vrea macar asta sa fac pentru ca stiu cat ii place!
Vreau un mesaj luuuuuung, cat de lung se poate, cu ocazia zilei ei, in calitate de iubit si pentru ca implinim si un an de cand ne-am cunoscut!
Am tot incercat, dar nu e de mine. Nu am imaginatie, nu stiu. Dar nu pot.
Asa, ca, va rog, daca cineva are rabdare si vrea sa ma ajute, sa-mi lase un mesaj ca de la mine pentru ea, cu ocazia zilei ei de nastere, cu ocazia impliniriii unui an de cand ne cunoastem.
Nu stiu. Va rog, ajutati-ma!
Daca veniti pentru hate sau "orice ii scrii, cat de putin, e de la tine deci o sa-i placa" va rog nu comentati degeaba!
O cunosc, stiu ce ii place si as vrea sa fie incantata, macar pentru asta, daca altceva nu-mi sta in puteri sa fac momentan!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E iubita ta mă, scrie-i acolo, nu trebuie să-i scrii poezii demne de eminescu, pur și simplu îți expui în scris ce simți pentru ea, ce simți când o vezi și așa mai departe. Tu n-ai aprecia mai mult ceva unde să simți că ea a scris, așa imperfect decât un mesaj stupid de pe net care să se potrivească și altor 100 de băieți?

| Andreeush a răspuns:

E iubita ta, tu o cunoști cel mai bine, ar trebui să îi scrii ceva din inimă, cu cuvintele tale.

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Am specificat! Nu am imaginatie, nu stiu sa formulez, ce sa-i spun sa fie dragut, etc!

| Andreeush a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu îți trebuie imaginație pentru ai spune în câteva rânduri ce înseamnă ea pentru tine și cât de mult o iubești.

| FreddieM a răspuns:

Mai incet fratioare...O iubesti prea tare, mai las-o si pe ea sa te iubeasca. Scuze ca nu stiu cum sa te ajut cu mesajul.

| nojudgements a răspuns:

Ar trebui sa i scrii ce simți tu, nu ce simtim noi. Daca vrei totuși o idee ii poti scrie spre exemplu 50, 100, 200 de motive pentru care o iubești pe langa ceva drăguț care vine de la tine din inima

| anonim_4396 explică (pentru nojudgements):

Pai asta e problema, nu sti, n-am imaginatie, nu stiu cum sa formulez!