| Aly359 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi pentru ca incerc dar chiar nu pot sa slabesc. Ce ar trebui sa fac? Sa ma apuc de dieta? Ce sport ar trebui sa fac? Va rog cat mai detaliat multumesc va iubesc pentru ca si voi ma iubiti!

Răspuns Câştigător
| DeyuTzu_1847 a răspuns:

Pai. avand in vedere ca vin sarbatorile si se taie porcu' laughing e cam greu sa slabesti doar daca rezisit. Uite nu manca multa paine daca mananci mananca paine Graham fara chipsuri, sucuri daca bei bea un ceai sau daca tie sete mananca un mar sau o portocala apropo fara banane, bananele ingrasa, cat de multe fructe si mai putina carne si cat de cat minim 30 de min de miscare in fiecare zi.stiu, e iarna, cam greu. dar ia incearca. o sa iti faca si bine aerul de iarna. e unul dintre cele mai sanatoase anotimpuri pentru plamani tai. Uite iti dau o dieta in care poti slabi intr-o saptamana intre 6-8 Kilograme... ce zici? suna interesant ha? ia incearca.astept raspunsul tau peste o luna happy MIC DEJUN:

O jumatate de grapefruit
Cafea sau ceai, neindulcite

PRANZ:

O jumatate de grapefruit si doua oua fierte
Salata de castraveti si rosii cu verdeata si lamaie
O felie de paine prajita (de preferat paine neagra)

CINA:

O jumatate de grapefruit
O rosie cu verdeata si lamaie
Carne de peste sau de pasare si legume verzi calite sau gatite in unt.

Cu cat consumati mai mult grapefruit, cu atat pofta de mancare va scadea mai mult. Puteti alege sa stoarceti grapefruit-ul si sa il consumati ca pe un suc, atentie insa, nu trebuie indulcit.

In timpul acestei diete reduceti cafeaua si renuntati complet la desert.

Salut! si Bafta la "dat jos" happy Funda?

7 răspunsuri:
| bd a răspuns:

Pai in primul rad ar fi fost folositor sa iti mentionezi si varsta happy daca ai sub 20 nu ar fi indicat sa incepi o dieta. ar fi bine sa consulti un nutritionist si acesta va stabili un regim alimentar si un program spotriv. iti spun din propria expereinta ca va fi greu. nu trebuie sa ratezi nici o zi de sport. sportul e cel mai bun... chiar daca e mai usor sa te infometezi si sa mananci doar salata nu este sanatos. deci nutritionistul este cea mai buna solutie happy

| Maryse a răspuns:

Depinde cat ar trebui sa slabesti, asta conteaza foarte mult. Eu o sa-ti dau o dieta foarte buna cu care slabesti 5 KG PE SAPTAMANA:
luni-cartofi fierti
marti-muschi de vita
miercuri-grepfruit
joi-iaurt
vineri-peste fript sau fiert
sambata- 2 oua si iaurt(cat vrem)
duminica-carne de pui fiarta
si in afara de ziua de sambata cand manaci 2 oua restul zilelor, de exemplu in ziua de luni, mananci cati cartofi fierti vrei, o data, de doua ori, de trei ori, de cate ori vrei si la ce ora vrei, dar nu ai voie sa mananci decat ce sa spune in acea zi in orice cantitate si la ce ora vrei
Sport: ar trebui sa faci in fiecare zi 15 minute gimnastica dimineata, si asa in 3 luni vei avea sigur un abdomen plat, dar daca ti si dieta va fi foarte bine, vei avea rezultate excelente
ar trebui sa faci si aproximativ 50 de abdomene pe zi.
Sa faci aceste lucruri si vei fi foarte bucuroasa, dar as vrea sa aflu mai multe despre tine:varsta, de cate kg doresti sa scapi, dar sigur va fi foarte bine cu dieta data de mine, dar sa imi spui daca vrei sa o tii. Succes!

| hermione a răspuns:

Bea ceaiuri de slabit si nu manca in exces mancare care contine e-uri(snacasauri, sucuri acidulate). noroc!

Răspuns utilizator avertizat
| Aly359 explică:

Ajuta daca inlocuiesc cina cu fructe ( clementine, mere, etc.)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara diete, ceaiuri.eu alerg in fiecare seara cam 2km si pot spune ca sunt cea mai supla pers p care o cunosc.si mananc 3-4 ciocolate pe saptamanalaughing trebuie sa alergi constant.adica sa nu alergi intr'o zi nu stiu cat si apoi gata, in fiecare zi si in cateva luni o sa simti o super diferenta. fundita?love struck

| Beby7 a răspuns:

Stii parerea mea e ca fiecare om e normal asa cum e si nu ar trebui sa slabesti!