| Kristinake a întrebat:

a trecut timpul foarte repede si abia acum am constatat ca sunt foarte grasa si am nevoie sa slabesc, adica am 14 ani 1.67-66 si 65 kg!
E ceva tragic, nu stiu, la scoala totul e ok, poate nu arat atit de grasa insa vreau enorm sa slabesc, mereu cand ma apuc de vreo dieta ceva nu mi se primeste, nici sa nu maninc dupa 6-7 nu pot sa ma abtin, chiar sport, faza e ca traiesc casa pe pamant, si am calculat greutatea ideala e ca ar trebui sa am 43 kg, deci am nevoie de multe multe sfaturi!;((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Multe sfaturi, nu cred ca te ajuta. Tu trebuie sa te ajuti singura. Alergare 4-5 km zilnic, coarda 1 ora dimineata una seara bazin de doua ori pe saptamana si mobilitate, in fiecare seara. Intr-adevar greutatea este mare. Atentie! Pa!

| NoNameJunior a răspuns:

Buna,Kristinake!
daca vrei sa dai kilograme jos,uite ce trebuie sa faci:alearga zilnic,fa gimnastica, nu manca dupa ora 6, manaca fructe si legume,nu manca prajeli si nici dulciuri.tu poti sa te abtii,dar nu vrei.
cand esti,de exemplu, intr-un magazin si vezi o ciocolata, spune-ti:eu nu mananc dulciuri.am zis ca slabesc.deci asta o sa fac!
incearca chestiile astea.
si eu acum fac gimnastica ca sa dau burta jos.
Succes!