| noneimportant a întrebat:

Am nevoie de o caracterizare de la ultima unitate de invatamant pentru un dosar M.A.I. Cum se procedeaza pentru acest criteriu? Sunt la facultate, trebuie sa merg la secretariat? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Daca,intr-adevar, esti student ar trebui sa stii ca, grupele sau seriile de studenti, au un cadru didactic desemnat de decanat ca indrumator de an.Indrumatorul este cel mai indreptatit sa-ti dea caracterizarea respectiva( care trebuie inregistrata si stampilata la secretariatul facultatii)