| Biancabiibiii a întrebat:

Am nevoie de o parere de a voastra! De curand am cunoscut un baiat, cu care am inceput o relatie de doar 3 saptamani si totul a decurs foarte bine intre noi, m-a prezentat chiar si familiei lui, am iesit si cu mama lui toti 3, dar el a iubit-o foarte mult pe fosta iubita a lui, si inainte sa incepem relatia ea l-a intrebat daca vrea sa reia relatia de la 0 si el nu a vrut, m-a ales pe mine..insa acum o saptamana l-am simtit mai rece cu mine, mai distant, indiferent, si sunt de parere ca a aflat ea de noi si a pus presiune pe el, el nu a vrut sa imi spuna, dar simt ca asta e motivul nu poate sa se desprinda de trecut, mi-a dat oarecum de inteles.....in prezent nu mai vb, de 5 zile nu mai vb, si astazi mi-a dat like la poza pe facebook...o parere de-a voastra m-ar ajuta foarte mult! Multumesc

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Parerea mea este sa vorbiti fata in fata, tu si cu iubitul tau, serios despre ceea ce va doriti unul de la altul. Comunicarea este totul intr-o relatie, mai ales una de inceput.
Nu isi are rost sa pierdeti o relatie din cauza orgoliului, vorbiti, ascultati-va, intelegeti-va, creati ceva doar al vostru care se face doar cu comunicare si intelegere.
Dar daca vezi ca el tace si se ascunde dupa orgoliu si nu vrea sa incerce macar, lasa-l, el nu doreste si nu isi are rostul sa mai incerci ceva.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Omul se mai si razgandeste atunci cand isi da seama ca a gresit. Poate ca s-a intors la fosta iubire sau poate ca si-a gasit altceva mai bun.

| NumaiIdioti a răspuns:

Tot mai buna e o fostawinking

| mius a răspuns:

Ii este dor de fosta, mai lasa-l putin si o sa vezi ca o sa te caute.