| BeautyTeacher a întrebat:

Am nevoie urgenta de banisad help fundita la cea mai buna idee vot la toti.

8 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Poi te poti imprumuta de la rude, pariti, prieteni si apoi sa le da'i inapoi banii... poti sa iti ajuti parinti cu treburi prin casa si apoi sa-ti de'a banibig grinsa'u daca parinti ta'i iti da'u bani de mancare la scoala mai strange din aiawinking

| spaikizz a răspuns:

Bun venit in lumea mea! Da! Uite chiar stiu niste metode foarte bune.

1. Poti sa faci inventarul lucrurilor tale si sa vinzi ceea ce nu-ti trebuie la,, fraierii" din scoala. Eu am facut 30 lei din teancurile de reviste care nu imi mai trebuiau si tot felul de accesorii demodate sau pixuri, creioane...etc.

2. Te poti angaja. Nu ceva serios. Poti de exemplu sa dai pliante la oameni, dar asta vara. Iarna te poti angaja la un magazin de de facut pizza, gogosi... or sa te primeasca daca iti dau parintii acordul.Pe mine m-au primit.

3. Poti sa te angajezi bon/bona. (cam stresant)

4. Poti sa editezi poze pentru oamenii. Adica, daca le ai cu calculatorul si chiar daca nu le ai poti sa le spui prietenilor tai ca orice poza cu ei care nu le place sa ti-o dea tie si tu le-o faci impecabila.Sau le poti face cd-uri cu muzica...cu ajutorul programelor care le gasesti disponibile gratis pe internet.(din asta nu castigi o avere, dar merge)

5. Daca ai chioscuri de ziare in cartier, te poti imprieteni cu vanzatorul si poti sa faci o afacere cu e spunandu-i ca tu ii aduci cat mai multi cumparatori, iar el iti da jumatate din suma pe care o face cu ei ...sau cat stabiliti voi.

6. Daca ai talent poti sa faci picturi si felicitari sau compuneri foarte frumoase pentru oamenii contra unei sume de bani.

7. Poti vorbi cu o invatatoare sa duci copii la teatru sau la un film animat. (la asta trebuie sa te ajute si prietenii, dar se castiga bine)

8. Daca esti fata si te pricepi poti sa machiezi si coafezi fetele contra unei sume de banii.

9. Daca esti baiat poti ajuta fetele de la care n-ai interes emotional sau prietenii care nu se pricep sa le repari bicicletele sau diferite lucruri de acest gen contra unei sume de bani.

Si mai multe lucruri. Oricum sa nu-ti fie frica pentru.ca de asta fac oamenii anumite lucruri, pentru bani sau alte servicii. Trebuie doar sa fi smecher sau smechera si sa ai curaj.Eu am incercat aproape toate astea.
Succes!
Pa! Succes!

| spaikizz a răspuns:

Am vazut ce au mai scris si ceilalti si vreau sa-ti zic sa nu te imprumuti. Asculta din propria mea experienta:nu te imprumuta!

| Onutzyk a răspuns:

Pai...
1. daca le ai cu scoala poti sa le ceri colegilor cativa lei ca sa copie de la tine [asa fac eu... m`am ales cu multe lucruri, jumatate din ele stricatehee hee]
2. tot la scoala, bai putea sa vinzi diverse chestii [postere, creioane, pixuri, etc]. asa se face la mine in clasa...eu nu ma incercat.INCAAA :-s

Succes! :*

Fudnitzzaaa?batting eyelashes

| sadlifetobe3 a răspuns:

Imprumuta-te

| Schnitzel a răspuns:

Poti sa te faci reprezentanta Avon sau Oriflame. Daca te chinui sa strangi comenzi, o parte din venit[vreo 30%] iti revine tiehappy

| MenCool a răspuns:

Ai putea sa te duci pe autostradalaughing ok. acum serios, ai putea sa faci cu niste prietene sa faceti parjituri si sa le vindeti, un stand de limonada (pentru la vara) sau baby siting...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.
1. Daca esti la scoala cerei secretarei bursa.
2. Cerei parintilor alocatia ta [ nu au cum sa te refuze deoarece e alocatia ta nu?]
3. Te angajezi. sa vinzi cupoane, vanzatoare, [ acum depinde la ce esti tu buna ]
4.Vinde diferite lucruri care nu-ti trebuie

Succes!

fundita? love struck