| AvaaAngie223498 a întrebat:

Am o dilema, iubitului meu ii plac fetele cu parul scurt (bob), iar eu am parul foarte lung, pana la fund. El vrea sa îl las pe el sa ma tundă. Eu vreau ca relatia sa mearga bine si as vrea sa i fac pe plac, dar îmi place și parul meu lung în același timp. Sa îl las sa ma tundă scurt?

12 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca nu vrei sa renunti la parul lung nu o face, indiferent ce zice prietenul tau, daca te tunzi cum vrea el si dupa nu te simti bine nu ai rezolvat nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, e parul tau. Sa se tunda el

| dullcat a răspuns:

Si dupa ce va despartiti, chestie care se intampla inevitabil la adolescenti, cati ani trebuie sa astepti ca sa creasca din nou lung? Tu crezi ca merita? Din punctul meu de vedere clar nu, iar baiatul ala nu se afla in nicio pozitie pertinenta din care sa iti impuna cum sa arati.De fapt, nimeni nu ar trebui sa faca asta cu ceilalti, ci doar sa respecte alegerile personale ale celor din jur.

| Hyperion7 a răspuns:

Atunci sa își ia una cu parul scurt.Din moment ce pune mai mult accent pe cum arăți, mai mult decât cum ești tu ca persoana, clar problema e a lui.

| VoidEternal a răspuns:

Nu ar avea sens.

Mi se pare stupid și egocentric sa ii impui partenerului să-și modifice aspectul după gusturile tale. Afecțiunea ar trebui sa se bazeze pe altceva.

| Nirvanaaa a răspuns:

Așa și dacă lui ii place ce?
Tie îți place tunsoarea aia?
Dacă nu îți place, vei aștepta mult ca sa crească la loc parul. Și lui poate nici măcar sa nu ii placa cu adevarat. Azi ii place, mâine poate nu.
Nu merita sa schimbi ceva la tine, decât dacă tu singura îți dorești asta. Din câte ai spus aici îți place parul tău lung. Atunci pastreaza-l așa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider ca un baiat ar trebui sa te placa pentru ce fel de persoana esti nu pentru cum arati! Ramai asa cum esti

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Dacă iubitului tău îi plac tipele cu părul roșcat,te vopsești așa?
Nu,pentru că cine te place te place asa cum ești nu încearcă să te schimbe nici fizic și nici ca și personalitate.
Dacă tu te simți bine cu părul lung,așa rămâi.
Dacă nu îi convine, să rămână liniștit cu fetele cu părul scurt( criteriu de copil de grădiniță pentru a alege persoana iubita).
Și acum " să îl las să mă tundă", are studii în frizerie?
Se pricepe?laughing)
Pe lângă asta este o schimbare mult prea brusca și o să fie șoc să treci așa rapid de la lung, la foarte scurt.
Sfat final: Fă cum simți tu, dacă dorești să faci prostia asta doar ca să îi fi în gratii înseamnă că nu te respecți.

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

+ Nu le stă tuturor bine cu acel tip de tunsoare, pentru că vorbim și de fizionomia feței și etc

| 120bulevard a răspuns:

Da, e o coafura frumoasa.

| Xox0 a răspuns:

Deja pare sa te controleze.
Tu fa ce-ti place, ca doar tu nu ii impui lui cum sa arate si cum sa se tunda, nu?

| valeriucernati a răspuns:

Parul creste usor dar stima de sine mai greu. Eu zic ca nu merita daca tu nu vrei. Nu te lasa mai jos. Fund(a)?