| anonim_4396 a întrebat:

Am o idee.sa scriem cele mai romantice amintiri din viata noastra...la mine nu au fost mai multe. a fost una sh buna... :

"Intr'o seara .pretext pentru a'l vedea. i'am zis sa vina seara sa imi aduca un cd...de al meu care i l'am imprumutat .Sh a venit cu o prietena comuna. ea stiind de sentimentele mele fata de el. a plecat.sh am ramas doar noi doi...am stat vreo 15 min de vorba.sh a inceput ploaia...pentru un moment ne'am uitat unul la altul.sh :X:X...ne'am imbratisat tare...ne'am invartit prin ploaie. apoi l'am pwpat pe obraz.sh el pe mine...sh ne'am imbratisat iar.de data asta sh mai tare :X:X...seara am adormit cu parfumul lui."

nu e cine stie ce... dar a fost o seara de vis.cu baiatul pe care il iubesc big grin...acum voi :*

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Eu am foarte multe amintiri cu un baiat, insa povestite nu par cine stie ce, dar traite sunt minunate...sa zic cateva:
-eram in excursie cu scoala, in jud. tulcea in mall si am mers la film.acolo eu am nimerit nu stiu cum, langa el...filmul era unul de groaza, si cum eu sunt ft fricoasa, nu ma prea uitam, de frica, si el m`a luat de mana si m`a tinut de mana si atunci cand il intrebam, imi povestea ce fac aia...laughing. a fost minunat felul in care s`a purtat atunci love struck
-eram la scoala, pe hol, in pauza si el m`a speriat, iar eu i-am dat un picior tare in piciorul lui, chiar in momentul in care el imi zicea sa nu dau in picior ca il doare[laughing]...eu insa am dat si saracu`... l-a durut. dar in urmatoarea pauza l`am strigat in pauza si i-am zis :"sti...aaa...aaa...hmm.pai...imi pare rau ca... aaa... te-am lovit...tare...cu picioru`..." laughing si el a zambit adorabil si a zis :"nu te iert!laughing)", apoi a venit la mine si mi-a zis ca nu e nicio problemabig grin
-eram tot la scoala si eu eram de servici pe clasa, si in acelasi zi a fost si el si in pauza a trebuit sa ma duc sa iau cornul si laptele, si acolo era si el... dirigintele lui le punea in lazi si eu urmam dupa el, si cand i`a dat lui lada, l-a alintat si eu am inceput sa rad pe seama lui, iar el s`a uitat frumos la mine si cand a trecut prin spatele meu, m`a impins usor cu fundul, zambind big grin, apoi, stiind ca eu urmez sa iau, mergea atat de incet, de abia iti dadeai seama ca merge, astepta sa vin si eulaughing
-au fost mai multe lucruri, ft frumoase, ca impinsul usor "din greseala", speriatul, luatul in brate atunci cand ne jucam afara cu mingea...
E prea dragut baiatu`love struck
day dreaming

16 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Momentele romantice nu pot sa le etalez fiindca sunt oarecum intime. Si de aia probabil gradul de romantism creste pe moment ce e secret, anonim.
Totusi, mi s-a parut dragut, romantic si-am apreciat mult gestul unei fete. Mi-a trimis din Republica Moldova o scrisoare care cuprindea: o vedere, scrisoarea propriu-zisa si niste pietre micutze de la munte. Fusese la munte si mai in gluma, mai in serios i-am spus sa-mi trimita prin posta ceva simbolic de acolo.
Vederea bineinteles era c-o priveliste de unde a fost ea. Scrisoarea si randurile ei insa au fost splendide. Cu cateva zile in urma, fusese ziua mea si ma prinsese in Italia in concediu. Si i-am spus ca ma simt oarecum singur ca de ziua mea sunt departe de cei dragi. Iar in randurile ei, imi transpunea un dialog intre munte si ea, unul mirobolant unde muntele mi-a transmis parte din corpul lui ( pietricelele ) pentru. a deveni puternic. Pur si simplu m-a dat pe spate gestul asta, mai ales ca mi-a trimis din alta tara si s-a chinuit sa-mi asambleze prietrele intr-un atipild, iar scrisoarea-povestioara a fost geniala. Cred ca a fost din singurele momente cand o fata a reusit cu adevarat sa ma impresioneze pana la cel mai adanc loc al sufletului si sa ma faca sa zic ''jos palaria''.hee hee

| Flav a răspuns:

Tin sa reamintesc ca si acum am acele lucruri de la ea, si le tin intr-un dulapior, si de cate ori dau peste ele, ma ia cu nostalgiihee hee

| SweetCandy a răspuns:

Pai sa incep...
"invatam in acelasi liceu si dp ore ma ducea acasa cu masina lui, el fiind a12a avea carnet si intr-o dupa-amiaza sub pretextul k are de facut niste cumparaturi m-a lasat in masina si s-a dus sa "cumpere cv pentru mama lui".
Cand s-a intors s-a intors cu un trandafir foarte frumos si mi-a sp ca ma iubeste...love struck a fost cel mai frumos moment din viata mea, atunci faceam 6 luni impreuna...
Acum cand imi amintesc mereu ia nastere o lacrima, insa a fost un moment in care am ramas fara cuvinte si daca acum intorc capul...vad trandafirul ala...pe care cred ca o sa-l pastrez pentru tot restul vietii (acum deja are vreo 8 luni)love struck

sper ca v-a placut si voua...happy

| Mwhahahaa a răspuns:

Am foarte multe amintiri romanticeblushing
big grin
Insa nu-mi amintesc pe moment de nici unahappy
Desi, sa amintesc...Sunt putin bulversata, dar si obosita.
Poate alta data va voi impartasi si voua momentele mele romanticehappy

So.winking

Bye happyhappy

| Mwhahahaa a răspuns:

Am foarte multe amintiri romanticeblushing
big grin
Insa nu-mi amintesc pe moment de nici unahappy
Desi,sa amintesc...Sunt putin bulversata,dar si obosita.
Poate alta data va voi impartasi si voua momentele mele romanticehappy

So..winking

Bye happyhappy

| Farcas a răspuns:

Sunt cu prietenul meu de juma de an. Avem fff multe amintiri impreuna.am sa-ti zic catevabig grin

de exemplu: Cand merg la prietenul meu acasa, se poarta minunat cu mine, si imi zice cuvinte asa dulci, ca nu am cum sa le uit, si ma pupa non-stop. ori pe obraz, ori pe fruntelaughing ori pe buzehappy si imi zice ca ma iubeste:X .asta nu e chiar o amintire, dar e un lucru pe care mil amintesc cu mult drag si iubire

anul acesta am fost impreuna la mare, de acolo avem cele mai multe amintiri.intr-o zi el s`a dus in Eforie, noi fiind in Costinesti si a stat pana seara.Cand a venit, ne-am pus in pat si ascultam muzica la casti, si i-am spus sa`mi dedice o melodie si mi-a dedicat mel aceea de la Lip -I miss you. Zicea in refren,, I miss you, baby, i love you, baby,, love struck si eu i-am zis,, I miss you?,, si el mi-a raspuns ca i-a fost dor de mine si ca niciodata nu va mai pleca, si tot ma strangea in bratzelove struck
apoi...intr-o seara tot la mare.m-a luat de la vila unde eram cazati si m-a dus pe toata plaja, dintr`un capat in altu ma plimbat si mi-a vorbit iar cel mai frumos, tot imi repeta ca ma iubeste, si tot ma alintablushing

apoi... odata mergeam la bunica mea cu el, si pe drum inspre ea si inapoi, am mancat ff multe prune.nu erau coapte deloc, iar seara in loc sa vorbim pe mess, eram ama2 pe wclaughing)\

sau odata cand eram la el, am zis ca ne uitam la titanic.si noi am inceput sa fim personajele filmului iar pana la urma, n-am mai inteles nimic din film deoarece nu ne-am mai uitat

de 1 mai cand am fost 2 zile cu cortul.cand dormeam eu, avea grija de mine, ma acopera sa numi fie frig, imi dadea bluza lui, iar seara eu dormeam la margine cum ar veni si tragea ff tare curentul, iar el a schimbat locul lui cu al meu, sa nu ma imbolnavesc chiar daca, atunci cand am ajuns acasa, a stat o saptamana in casa si in pat cu febra

si ar mai fi muuulteee, pana dimineata tot ti-as povesti, dar poate te`ai plictisi
Poate nu ti se par asa interesante, dar pentru mine conteza mult orice gest face elbig grin

| Amrita a răspuns:

Uau. Ce frumooos!blushing. eu nu am trecut prin asa ceva.:-

| buburuzAndreea a răspuns:

Stau si ma chinui aici ca nu stiu pe care sa il aleg. Sunt momente marunte, dar incredibil de importante pentru mine.

Prima data cand mi-a spus ca ma iubeste, m-am simtit cea mai importanta fata din lume. Explodam de fericire si am avut un zambet tamp pe fata toata ziulica. N-am avut niciun moment de ezitare, daca eram atat de fericita sa aud asta, era clar ca si eu simt la fel.

Cand avem ocazia sa dormim impreuna e ma simt minunat! Ma tine in brate cum numai el stie si ma face sa ma simt protejata si iubita. Cu adevarat dragut e ca oricat de obosit ar fi mai deschide ochii din cand in cand ca sa vada daca dorm si nu se poate culca definitiv decat daca stie ca eu sunt buturuga sforaitoare.

Il iubesc enorm de mult si as vrea sa-l fac sa simta asta. Pacat ca nu reusesc de fiecare data.

| kitty_8919 a răspuns:

Si eu am o amintire de genu...

eu cu prietenul meu eram certati si a trecut o saptamana si ne-am impacat prin sms:X:Xlove struck...in seara de revelion trebuia sa vian pentru prima oara sa ma ia de acasa de la mami sa meregm la un chef acum urmeaza faza cea mai tare cand a ajuns la mine a venit cu un prieten cu masina si cum eram proaspat impacati am sarit la el in gat:X:X:X si ne-am imbratisat asa frumos a fost afara ningea nu o sa uit nici o data ce frumos a fost in strada in fata casei mele))

| GnnAndra a răspuns:

Skumpilik nu neaparat trebuie sa fi avut prieten.de exemplu in povestioara mea...eu sh el nu am fost niciodata impreuna.insa eu il iubesc de vreo cateva luni...sh el nu stie...doar a fost super romantic :X:X day dreaming pentru mine tongue

| afrodita17 a răspuns:

Toate raspunsurile pe care le-am citit sunt frumoase...fiecare in felul ei.insa toate simbolizeaza un sentiment placut din viata noastra... povestea mea.pai...viitorul meu sotior, ii place sa rada de mine (glumind, bineinteles).ca m-a cucerit cu un pahar de apa.:D.eram la discoteca, el era barman.si dupa o zbantuiala buna cu amicele muream de sete.si tin minte ca m-am dus si i-am cerut un pahar cu apa si mi-a dat unul de unica folosinta.ca cica cele de sticla nu sunt spala-te bine...asta se intampla acum 3 anisori in urma... apoi, am scris intr-o agenda cateva sms-uri primite de la el pe la inceputul relatiei noastre. .cand le revad zambesc incontinuu si imi ''reimaginez'' ce ''copii'' eram...momente de tandrete avem, bineinteles, ca toata lumea destul de multe. unul dintre ele era ca mergeam la costinesti, intr-o vara trecuta, cu trenul... din cauza oboselii, trebuia sa dorm deoarece incepuse sa mi se faca rau, iar el, tin minte ca a stat vreo 3 ore in picioare, ca sa pot sa dorm comod si pe locul lui...
sunt multe...si sincer imi face placere sa le povestesc insa e 4 dimineata si ma gandesc ca poate a sosit timpul sa ma bag si eu in patut.iti las un link cu o fosta ''intrebare'' de-a mea...in care mai am cateva povestioare de ale noastre...http://www.TPU.ro/......1-noaptea/

| Lary a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat nimic de genu'cryingPana acum nu am avut nici un prietenhappy

| anonim15 a răspuns:

Vai fetelor...imi plac foarte mult povestile voastre de dragoste...winkingfoarte dragute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

flav eu tot sunt din republika moldova smug

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oau ce povesti frumoase..m`au impresionat de`a dreptul...eu deocamdata nu am trecut prin ascemenea momente dar mai am timp ,cred ca nu am ajuns la varsta romanismului...oricum sunt niste amintiri foarte frumoase..si sper sa petreceti cat mai multe intamplari de genul acesta ..:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oau ce povesti frumoase. m`au impresionat de`a dreptul...eu deocamdata nu am trecut prin ascemenea momente dar mai am timp, cred ca nu am ajuns la varsta romanismului... oricum sunt niste amintiri foarte frumoase.si sper sa petreceti cat mai multe intamplari de genul acesta.:X