| Andrei26636262 a întrebat:

Am o intrebare: Azi dimineață am avut test la romana si am lipsit intentionat pentru nu a lua o nota mica iar in total am 4 absente nemotivate iar diriginta ma ameninta ca imi scade un punct la purtare ca am lipsit la test intentionat, are voie sa faca asta?

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Din câte știu eu, și din ce se întâmplă în liceul unde învăț eu, ți se scade un punct la purtare la 10 absențe nemotivate.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Partea cea mai interesanta este ca ai facut un lucru fara sa gandesti, fiindca dta viitaore cand ai ora de romana, te va pune singur in prima banca si dai singur testul.
De ce ti-a fost frica, nu vei scapa oricum, dar in plus vei avea si nota scazuta la purtare.

| danieltulcea84 a răspuns:

Nota la purtare se scade pentru comportamentul obraznic. Însă are tot dreptul să îți scadă nota la purtare si pentru absențe nemotivate!

| Andrei26636262 explică (pentru danieltulcea84):

Chiar daca e doar 1?

| danieltulcea84 a răspuns (pentru Andrei26636262):

Da...îți poate scade 1 punct la purtare