| BoBo_IG_1997 a întrebat:

Am o intrebare eu am piciorul in ghips iar doctorul mi-a zis sa-l port cam 2 saptm dar eu deja merg pe el de vreo 3 zile si calc in picior fara probleme ce ziceti sa'l dau jos? DAU FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| Roxana121 a răspuns:

big grin daca calci deja in el, asta nu inseamna ca trebuie sal scoti, tinel kit ti-a zis medicu, si nu mai merge in el, ai rabdare sa te faci bine, daca nai fost cuminte si tiai fracturat picioru.

| BoBo_IG_1997 explică (pentru Roxana121):

Mi l-am fracturat la un meci cu Dinamo tongue

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu cred ca trebuie dat jos asa repede, macar o saptamana sa il ti daca tot vezi ca te refaci repede. Dar eu as zice sa te mai duci odata la medic si sa ii spui ca nu simti durere si poate ti-l scoate.

| biancadinu99 a răspuns:

Nu cred! Mai bine il mai ti decat sa ai probleme! Sau contacteazal pe doctorul tau si adreseazai intrebareawinking

| Marya45 a răspuns:

happyaham deci ai piciorul in ghips.Ok deci prima data intreaba medicul fiindca ai putea sa ai probleme daca til dai jos. Apoi sa fim seriosi cine ar face o prostie asa mare sa calce pe el cand e rupt sau ceva de genu'.da deci asculta la mine daca medicul zice nu eu ti-as sugera sa-l asculti, dar daca zice da apoi da-l jos rapid si revino-ti la normal. FUNDAA!big grin