| Gabytzzzzzu a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu repartizarea la licee. Am fost la scoala, am completat lista cu codurile liceelor in ordinea preferintelor. Intrebarea mea este, daca am pus un liceu mai bun ca prima optiune, si pe a doua am pus unul cu medie mai mica ( cum e si logic, cred eu ), daca eu nu o sa am medie pentru primul liceu, o sa intru la al doilea daca am medie? Mi-a spus cineva ca daca alt elev cu medie MAI MICA ca a mea, a pus pe primul loc liceul pe care-l am eu ca a 2-a optiune, acel elev o sa intre acolo chiar cu medie mai mica decat a mea, pentru ca a pus prima optiune acel liceu. ESTE ADEVARAT?

Răspuns Câştigător
| SimonaSimona01 a răspuns:

Cel cu media mai mare

4 răspunsuri:
| Fernando9Torres a răspuns:

Nu,unde ai medie o sa intri, daca ai media 5, 10 nu o sa poti intra la una cu 9, 10...

| SimonaSimona01 a răspuns:

Nuu ..Deci daca ai medie pentru primul profil pe care l-ai pus pe foaie vei intra acolo. Daca nu te va repartiza la a doua optiune pe care ai aleso.

| Gabytzzzzzu explică (pentru SimonaSimona01):

Asta stiam si eu, alta e ideea, daca eu am pus optiunea dorita pe locul 2 iar altcineva a pus aceeasi optiune pe locul 1, cine va intra acolo? cel cu medie mai mare sau cel care a pus pe primul loc optiunea?

| SimonaSimona01 a răspuns (pentru Gabytzzzzzu):

Cel cu media mai mare

| Gabytzzzzzu explică:

Ok mutumesc, asa credeam si eu. Sper sa fie adevarat