| Vikaa a întrebat:

Am o intrebare pentru studentii la medicina in Timisoara care stau la camine,cum este pe acolo? Ma intereseaza mult aspectul camerelor, daca sunt bai in camere etc. ati prins voi ideea rolling on the floor
Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Caminele de la UMF Victor Babes Timisoara sunt combinate cu cele de la Politehnica si oarecum cele de la Vest. Eu fiind de la poli, am prieteni la medicina acolo si din cate am inteles nu ar fi mare diferenta ca la noi. Acum depinde de camin, iar in anul 1, nu te astepta sa dai de un camin aur. Insa asa este cel mai bine laughing. Uneori si in cele mai rele camine, lumea vine si spune ca nu le-ar placea sa mai stea acolo si cand vine anul doi, tot acolo fac precazare.
Camerele difera, in general sunt camine de 5 persoane, da 5. Insa auzisem ca la medicina ar fi de 4 (insa posibil sa ma insel), cu baie pe modul (adica impartita cu camera vecina) sau cu baie pe palier (adica pe etaj). Si mai sunt si camere de 2 persoane insa acolo se intra dupa anul 2 (daca nu ai pile) si daca ai o medie buna.
Iar ca aspect, asteapta-te la ce este mai rau, astfel nu o sa fii dezamagitawinking si nu glumesc.

| Vikaa explică (pentru DoarBogdan):

Cred ca ma duc la chirie rolling on the floor)

| DoarBogdan a răspuns (pentru Vikaa):

Asta am zis si eu din anul 1 happy
Dupa am hotarat ca nu e chiar asa de rau la camine si sa ii mai acord o sansa. A fost groaznic laughing) Dar am avut si momente chiar frumoase. Asa ca din anul 3 m-am mutat si eu in chirie.

| Adry05 a răspuns (pentru Vikaa):

Să nu faci greșala să te duci în chirie, e păcat. Eu am stat în chirie primii 2 ani și regret maxim, mă mut la cămin acum. laughing

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vii la timișoara la facultate? Trebuie să ne împrietenim neapărat atunci! laughing))
am fost la un cămind e medicină în vizită, exact ăla de lângă medicină. Sunt câte 3 în cameră, camera e foarte înaltă și mult mai spațioasă decât cele din complex, destul de mult spațiu de depozitare, chiuvetă în cameră. La baie n=am fost dar am auzit că le-ar fi renovat de curând și ar fi schimbat dușurile

Răspuns utilizator avertizat