| georgian24 a întrebat:

Am o mare problema. cand auzeam cuvantul iubire incepeam sa rad..nu credeam ca exista. eram doar un baiat ce traia din aventuri. stateam cu fete, dar nu simteam ca le iubesc, doar ca le plac. pana cand am intrat la liceu. m.am imprietenit cu o colega, si suntem best friends. de ceva vreme simt ca nu pot trai fara ea, cand nu suntem la scoala ii simt lipsa, simt nevoia sa ii ating mana, sa o privesc tot timpul. sunt dependent de ea. pana la urma i-am zis ca o iubesc in speranta de a-mi face o relatie serioasa fiindca simt ca ea e fata fara de care nu pot trai. apoi ..dezamagire...imi spune ca nu are cum fiindca suntem cei mai buni prieteni si nu vrea sa strice relatia dintre noi. de acum cand vorbesc cu ea vorbeste numai inima. ii spun mereu cat de mult o iubesc si jur ca nu am fost in viata mea atat de sincer cum sunt cu ea. ea mai are si un prieten pe care spune ca nu poate sa il paraseasca, dar baiatul asta i-a facut 1000 de probleme. totusi ea mi-a zis ca arat bine, ca sunt frumos, dar eu nu simt asta. nu am plans niciodata pentru o fata cu exceptia acestei fete minunate. incep sa regret ca am intalnit-o, iar mereu imi pun intrebarea "de ce nu pot s-o am?" va rog...cineva! cu un sfat, ca sa fac? o parere, ORICE! sunt disperat! dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| catablondu a răspuns:

Salut, Daca ea are deja un prieten... E complicat! Poate la fel cum simti tu pentru ea, simte ea pentru el si oricum ar fi il iubeste, la fel cum tu o iubesti chiar daca te refuza. Daca nu exista nici o cale prin care sa iti acorde o sansa ca iubit, nu doar ca amic, oricat de greu ti-ar fi, intr-un final trebuie sa accepti situatia. Tot ce poti sa faci, este sa-i arati ca poti fi acolo, ca poti fi omul de care are nevoie, dar nu ai cum sa-i intri in cap daca ea nu simte la fel ca tine. Numai bine, Sarbatori fericite.

| georgian24 explică (pentru catablondu):

Multumesc,dar totusi i-am spus ''sunt constient ca nu o sa fii cu mine niciodata'' iar ea mi-a spus ca nu se stie ce rezerva viitorul. asa ca am si o mica urma de speranta

| catablondu a răspuns (pentru georgian24):

Trebuie sa fi pregatit si pentru da si pentru nu, dar nu poti astepta o vesnicie. Asteptand, iti faci mai mult rau, atat timp cat nu stii ceva concret.

3 răspunsuri:
| motan444 a răspuns:

Of fratioare semanam leit asa am patit si eu dar gandeste-te cate inimi am frant si noi la fetele pe care le-am avut drept aventuri asa e viata asta la toti ni se infunda odata si o data uite eu am reusit sa o cuceresc pe fata de care m-am indragostit pur si simplu nu m-am lasat i-am spus in continuu ca o iubesc si sa imi dea o sansa bine inteles reputatia de derbedeu ma tragea in jos ff tare norocul meu ca boul cu care ea statea deja a inselat-o si ia i-a dat papucii nu ca ar fi fost prima data atunci trebuie sa fii acolo pentru ia cu flori, ursuleti, bomboane cu msg cum se simte daca e mai bine
oricum important e sa nu te lasi batut orice ar fi esecul nu e o optiune mai poti sai dai o bataita aluia daca poti fara ca ea sa afle si sa ii spui sa o lase impace ca o face sa sufere
Mult succes prietene