| LoveForShania a întrebat:

Am o mare problema! Cineva si-a facut un facebook [cu numele meu,banuiesc] si se dadea drept mine si vorbea cu diferiti baieti pe care eu i stiu doar din vedere,stau in apropiere de mine,dar n-am avut niciodata tangente cu ei si nici nu vreau sa am.

Si ma rog,vorbea cu baietii aia,chestii ciudate despre dragoste, sex si altele iar tipii aia acum sunt 100% siguri ca au vorbit cu mine iar mie mi-e fooooarte rusine pentru ca ei cred ca au vorbit cu mine toate chestiile alea.

Nu stiu cum sa fac ca sa ii lamuresc.Ei nu mi-au spus niciodata face to face despre chestia asta,dar am aflat de la niste fete [ ei se laudau ca au vorbit cu mine nu stiu ce,doamne], si eu daca as incerca sa intru in discutie cu ei pe strada sa le explic le-as da de inteles ca eu eram categoric si ca vreau sa ma ascund,ca altfel de unde am aflat eu?

Deci sincer nu stiu ce sa fac,habar n-am cine e tipa/tipul ala,nu am avut niciodata facebook,si nu stiu cum sa i conving pe aia ca NU au vorbit cu mine,ca moor de rusine cand trec pe langa ei si ei rad,susotesc,crezand ca au vorbit cu mine toate tampeniile alea.

Vreo idee? Sfat? Vreun plan ceva, nu stiuuu straight face?

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai bine te duci la ei acasa si ii spui sa iti arate conversatia si apoi ii arata-i ca ala nu e facebooku tau.

| OnuOnulică a răspuns:

Sau in cel mai rau caz ii chemi la tine acasa si le arati chatu sa vezi ca nu ai vorbit cu ei... cel mai bine faci asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul lucru pe care poti sa-l faci este sa anunti politia. Ei gasesc dupa IP-ul calculatorului cine a facut acel cont. Le spui totul, ca si noua. Nu-i va fi prea "moale" vinovatei/vinovatului. Astfel vor afla si baietii din cartier ca nu tu esti vinovata. Corect, legal, onorabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i bagi in seama si prefa-te ca nici nu ai habar de ceea ce se intampla. Nu esti nici prima, nici ultima persoana care pateste asta!
Incearca sa gasesti acel profil de facebook si raporteaza-l. Poate va fi blocat.

| LoveForShania explică (pentru anonim_4396):

Nu ma intereseaza de acel profil de facebook,pentru ca din cate am inteles persoana respectiva l-a blocat,dar tipii astia sunt convinsi ca au vorbit cu mine, si mna, au vorbit diferite subiecte INTIME care pe mine ma aduc intr-o lumina proasta straight face

Si in caz ca ei s-ar baga in seama cu mine sa-mi zica ceva, nu stiu, niste replici cat mai convingatoare? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveForShania):

Hmmm...nu prea ma pricep eu la replici, dar poti sa le spui ca e posibil sa te confunde ca tu nu ai vorbit niciodata cu ei. Spune-le ca daca viseaza ceva noaptea, nu inseamna ca s-a si intamplat. laughing big grin In orice caz, tu prefa-te ca nu ai niciun habar despre acel profil si despre discutii. Dar poate ca ei doar se laudau ca au vorbit cu tine si de fapt, nici nu s-a intamplat...ca na, asa-s unii baieti idioti.