| gyanina a întrebat:

Am o mica curiozitate sa aflu parerea voastrabig grinbatting eyelashes... acum vb la modul general... v-ati sarutat vreo data cu un baiat / o fata care avea aparat dentar? sau ati saruta o persoana care are aparat dentar? big grin... ati avut /sau ati avea retineri? tongue multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Crisu_8081 a răspuns:

Da.Nu a fost rau deloc.Veti fi uimiti, dar cei care poarta aparat se spala mai des pe dinti decat cei fara.Nu m-a deranjat deloc...chiar uitasem pentru moment ca are asa ceva.

16 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu am facut asta pana acum, nici nu am avut ocazia...
Si... daca baiatul pe care il plac are aparat dentar ma doare`n pixbig grin

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nuhappy Pana acum nu pentru ca nu am cunoscul baieti cu aparat dentar big grinDar daca as iubi un baiat nu as tine cont de nimic.love struckMai ales de un aparat dentar straight face

| Flav a răspuns:

O retinere mica acolo probabil va fi, dar daca o iubesc, respect si simpatizez probabil acea retinere va ramane numai la stadiul de-un defect minor.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Asa ceva nu am facut si nici nu am avut ocazia. Dar avand in vedere faptul ca sarut frantuzeste, poate fi considerat aparatul dentar periuta pentru limba mea?

Oh, das ist roh.

| Parintele a răspuns:

Da. Eu am facut-o si p-asta. Dezavantaza. Te poti lovi in acele sarme si saliva prea multa in cavitatea bucala.

| sorin a răspuns:

Nop.

| cristi27 a răspuns:

Daca tin la persoana respectiva chiar nu ma intereseaza aparatul dentar, pana la urma nimeni nu este perfect, toti avem cate un defect, la unii vizibil la altii nu

| Lorenyk a răspuns:

Nu am sarutat inca vreun baiat care sa aiba aparat dentar, fiindca nu am avut ocazia, dar nu cred ca ar fi o problema

| Lumy a răspuns:

Eu am aparat dentar si nu m-am sarutat pana acum pentru ca am crezut k o sa-l ranescbig grin mi-am intrebat prietenu(cand il aveamhee hee)daca il deranjeaza ca am aparat dentar si a zis ca nu... dar eu m-am despartzit de el pana la urma pentru ca am crezut k nu o sa-l pot saruta cu aparatulsad...proasta am fostlaughing
are dreptate @crisu, cei cu aparat dentar se spala mai des decat cei care nu aubig grin

| Moneyandfame a răspuns:

Chiar daca are salata verde prinsa in aparat, nu trebuie sa te jenezi.

| gyanina explică:

Pt mayu_love_you... nu e vorba de minelaughing pur si simplu mi-ati raspuns la o kuriozitatewinking toti si-au dat seama numa tu nulaughing)tongue dragute pareri

| samantha_4979 a răspuns:

Eu am aparat dentar! Si am si prieten, cu care ma sarut! sincer, nu mi s-a parut sa fi avut vreo retinere in a ma saruta!

| maiu a răspuns:

laughing nu ai dc sa iti faci griji si daca saruti pe cine si nu i-a placut cauta ( doar persoane care le iubestihee hee pana vei gasi pe cine care va fi indragostit de tine din cap pana in picioare happy ( chiar si aparatul dentar)winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubesc o persoana, aparatul denatar nu e o problema. Exista un mic risc sa-mi prind limba pe acolo, dar o scot eu cumva de la capat laughing

prefer sa aiba aparat dentar decat sa-i miroase gura straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

eu am aparat dentar si nu vreau sa sarut pe nimeni pana nu il dau jos ( mai am 2 anicryingcryingcrying ) deoarece.cand l.am pus prima daca ma frekt acele sarme pe partile obrazului in interior si imi facuse rana. o luna am stat cu durerea de dinti, gingii.etc.deci nu vreau sa se intample din greseala o prostie.cu toate ca imi doresc sa il sarut la nebunie. ma abtin ink 2 anilaughing pup

Coryna

| nikluky a răspuns:

Eu am purtat aparat dentar la varsta de 10 ani.si atunci nu am avut rabbbbbdare sa mi se corecteze deficienta maxilara.acum am 23 si am reluat din nou.nu cred ca e un obstacol sau dezavantaj.