| claudia11 a întrebat:

Am o mica-mare problema! Am fost la doctor si nu am nimic dar mai tot timpul ma doare capul! Mai bine-zis ma doare cand incep sa invat mai mul de 30 min fara pauza! Cum pot sa fac sa nu mai ma doara capul asa repede?

Răspuns Câştigător
| EAElena a răspuns:

Incearca sa inveti, dar cu pauze.Si in acele 30 de min incearca sa te concentrezi pe subiect cat mai mult, ca sa retii informatiile necesare.

Ai putea cu timpul sa inveti 35 de minute zilnic apoi 40 si tot asa. dar nu uita totul se face treptat nu dintr-o datahappy.

3 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Daca nu esti capabila, nu mai invata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La oftalmologie ai fost, poate fi din cauza ochilor, poate ai nevoie de ochelari pentru citit, asa am patit cu fiica mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porti ochelari? sau ar trebui sa porti?