| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema. Acum un an si ceva,am inceput sa vorbesc cu un tip din acelasi oras cu mine. S-a indagostit de mine,dar eu nu eram foarte sigura in ceea ce privea ce simt pentru el. Am decis sa ramanem prieteni si ne intalneam doar intamplator. El intre timp si-a facut o prietena,iar in momentul de fata tine la ea. Din fericire,noi nu am intrerupt legatura si vorbim mereu, iar uneori vorbim si despre noi 2, ca un cuplu. Iesim impreuna,ne plimbam etc,dar nimic mai mult pentru ca mi-a spus ca nu vrea s-o insele pe fata respectiva. I-am spus ca-mi pare rau pentru ca l-am respins si ca mi-as dori sa fie altceva intre noi,si mi-a spus ca nu se stie niciodata ce se va intampla cu noi, numai ca trebuie sa asteptam. ce sa cred din toate astea? ce ar trebui sa fac eu acum? nu vreau sa renunt la el, pentru ca mi-am dat seama ca eu am fost fraiera din toata treaba asta. FUNDA! :*

2 răspunsuri:
| Oanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pei nu trebuie sa renunti a el, trebuie sa ii dai mai multa atentie si sa o faci pe iubita lui geloasa, asa ea se va desparti de el... Dar daca nu vrei sa "o ranesti" incearca sa ii lasi sa fie impreuna numai vorbi cu el si incearca sa nu il mai vezi!
Parerea mea!
Succes :*

| andreia297 a răspuns (pentru Oanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa):

N-as putea sa nu vorbesc cu el. Am avut o perioada in care nu am vorbit si niciunuia nu i-a fost bine si tot unul la celalalt am ajuns. Ideea e ca ei sunt si din orase diferite si se vad cam o data pe saptamana. Cu mine poate sa se vada oricand, iti dai seama, mai ales ca ma suna si imi zice mereu sa iesim.