| anonim_4396 a întrebat:

Am o,, mica,, problema cu greutatea! Am 78 kg si 1.73 inaltime si toata familia ma bate la cap ca is foarte grasa si trebuie sa fac sport dar e o alta problema, in orasul in care stau nu sunt sali de fitness si nu am unde sa fac sport! Diete nu prea pot sa tin ca am probleme cu stomacu de cand am slabit 25 kg intr-o luna acum 3 anisad Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| nobody_9468 a răspuns:

Si la mine e ceva asemanator.Matusile mele au vreo 25-30 de ani, sunt necasatorite si intr'adevar arata bine amandoua, nu e vorba ca m'ar critica, da uneori ma fac sa ma simt aiurea si-mi pierd increderea in mine.Adica in sfarsit ma simt bine in corpul meu si majoritatea prietenilor, persoanelor care ma cunosc imi spun ca am slabit si ca arat foarte bine, iar cand merg in vizita la ele, au cate ceva de comentat.Frate asta sunt eu, chiar n'am nevoie de critici, stiu si eu cum arat.
Cred ca esti destul de matura incat sa te impui in familie, adica sa le zici ca stii si tu cum arati si de aceea incerci sa tii dieta, adica uneori sunt folositoare criticile, dar aceste in exces pot dauna! Tot ce conteaza e sa ai incredere in tine.
Bea apa calda, sa stii ca arde calorile si fa exercitii seara.Eu fac jumatatea de ora si intr'o saptamana se vad macar putin rezultatelebig grin

Bafta.

8 răspunsuri:
| TaylorSwift a răspuns:

Pai... incearca sa faci inot( daca exista posibilitatea), sau daca nu cumpara-ti un cerc din acela din plastic si fa exercitii cu el(sa-l invarti in jurul abdomenului, al feselor etc). Sau, poti sa-ti cumperi un balon din acela mare din material elastic ca o minge si sa faci exercitii pe el, si cu el. Succes!

| moftuliki a răspuns:

Ai putea sa alergi usor de dimineaza prin parca sau pe strada eu stiu happy asa fac si eu si pot spune ca da roade big grin

si mai incearca si lamaie cu zahar te mai ajuta un pekwinking

bafta si noroc kiss

| adellyna a răspuns:

Si eu am aceeasi problema straight face da`mi add : ade4fryends si o sa mai vb :*

| Okia a răspuns:

Sunt multe metode de a face sport chiar si acasa, ia`ti un video de pe net cu tipe care fac aerobic si incearca si tuhappy iar dupa-amiaza iesi putin prin parc si aleargabig grinhappyseara poti face niste abdomenehappy si cred ca vei putea da jos cateva kg.Succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa sport cu Alex smug

da o fuga pe dealuri... sunt destule laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebuie sa incerci sa slabesti prin ori ce metoda fa sport acasa de ex aerobic. Si poti sa te opresti cand ajungi la 63 de kg, km mult de slabit, nu?

| Aammy a răspuns:

Ai incercat Pilates? Sincer e cam greu la inceput dar te vei obisnui. si Merita. Practici Pilates de 2x pe saptamana. Si e foarte avantajos scapi de kilograme fara sa ai pielea lasata, vergeturi s. a ...si usor, usor scapi si de pielea de portocala. Ce zici?laughingVei fi fericita de rezultate.Si incearca si tu sa nu mai mananci dupa ora 18.00.Trebuie sa ai multa vointa! Oricum Mult succes!:*