| didik15 a întrebat:

Am o mica problema.De cateva zile am insomnii.Imi e foarte greu sa adorm si nu stiu ce sa fac.imi puteti da niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Nu te-aş sfătui să iei somnifere fără recomandarea unui medic, iar să faci exerciţii seara e nerecomandat. Exerciţiile pun sângele în miscare, te înviorează, ori tu ai nevoie să te linişteşti...
Era bine dacă scriai ce vârstă ai...
Uite câteva sfaturi, care nu au cum să-ţi facă rău:
1. Dacă fumezi, lasă-te!
2. Dacă bei cafea, lasă-te!
3. Dacă bei Coca Cola sau Pepsi, bea numai un pahar, dimineaţa.
4. Seara, înainte de culcare, fă un duş călduţ, bea un ceai de tei cu miere, călduţ, pune nişte muzică chillout: Chris Spheeris, Ryan Farish, Secret Garden, Armik etc.
5. Dimineaţa gândeşte-te în linişte şi profund la toate motivele de nemulţumire pe care le-ai putea avea. Încearcă să găseşti soluţii, rădăcina insomniilor acolo este.
Succes!
Pentru a te linişti şi amuza, poţi da click pe http://zinnaida.ro/! Merită!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ia niste somnifere (care nu produc dependenta) sau faci niste exercitii ca sa obosesti si asa te culci usor.

| maryy a răspuns:

Cel mai bun remediu este linistea si sa bei un ceai fierbinte cu putina miere.Mie de ceva timp imi vine sa dorm mereulaughing