| Love4Nutella a întrebat:

Am o mica problema... Eu la scoala ma plictisesc in ore, am incercat tot ce era scris in alte intrebari, ce sa fac (Mentionez ca as vrea si exemple de ce sa faci cu colegii in pauze sau, sa imi ziceti ce sa fac in centru cu prietenii ca sa puem atrage atentia tuturor.)
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Asta este singura intrebare cu privire la plictiseala ta in ore. Pe celelalte nu le-am gasit nici eu. Propune-ti sa obtii cate ceva de la fiecare ora de curs: informatii/ cunostinte, o nota mare, lauda profesorului, sa te faci remarcat la ore, sa dai raspunsul pentru a vedea daca ce gandesti este corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am gasit intrebarile.
Cel mai usor sa scapi de plictiseala e sa te implici in ore, sa te bagi in discutiile cu clasa cand e cazul, sa raspunzi cand stii si cand poti. Asta va face ora sa treaca mai usor.

| Chimied a răspuns:

Stai acasă, se vede că şcoala nu e de tine!

| Love4Nutella explică:

Mentionez ca am 10 pe linie...