| Susuki a întrebat:

Am o micuta problema. Sper sa ma puteti ajuta.

X=baiatul care imi place

Pai.Sunt in clasa a 7 a acum.In clasa a 5 a au venit niste copii de la alta scoala pritre care si X si sora lui, cu care am devenit buna prietena. Dupa ceva timp mi-am dat seama ca ma place.De fapt era evident deoarece:

~Vorbea cu mine, se baga in seama, vroia sa afle chestii despre viata meah etc.
~Mi. a facut chiar si un cadou
~ma intreba intruna daca am iubit

etc etc etc

Problema era ca mie nu. mi placea deloc deloc deel.Era exact genu de baiat care nu. mi place:blond, cu ochi albastri, lingusitor, ce vorbeste intruna si intruna.De aceea de fiecare data cand ma intreba ceva ii taiam elanul cu replici scurte gen:da, bine, pa

Dar...De pe la mijlocul clasei a 6 a mi. au cam aprins calcaiele dupa el :"<

Nu stiu cum sau de ce dar.sad

Dilema e ca acum nu mai stiu daca ma place. El a mai fost cu cateva fete din clasa a 5 a pana acum.Nu prea vorbim.Foarte rar. O data pe saptamana sa zic asa...Totusi Usunt unele faze care inca ma fac sa cred ca ma place:

~Se uita des la mine(sau asa zic prietenele mele)

~Uneori daca ma vede trista ma intreaba ce am

~Se pare ca are 'lipici' la numele meu happy uneori cand facem diferite jocuri la dirigentie sau ne asculta ne pune profu sa alegem niste biletele in care's scrise numele noastre si la pus pe x sa aleaga de cateva ori si doar eu 'am cazut' sa zic asa

~asta iarna baietii din clasa 'mi.au dat botezul' cu zapada si am venit nervoasa in clasa(plina de omat bineinteles)iar el mi. a zis ceva de genu:

'-Ce s. a intamplat? Ti.au dat baietii botezul?'Mi. a zambit si apoi m. a scuturat de zapada

~mi. a cerut nr de tel dar pana acum nu m. a sunt sad

~Eram la pregatie si nu stiu.cred ca m-a vazut un pic bosumflafa si se tot strmba la mine sa ma faca sa rad cred

~Era o petrecere si un baiat m. a invitat la dans dar l.am refuzat si m. a scos cu forta din banca dar x mi. a luat apararea i. a zis:Las. o in pace desteptule! Nu vezi ca nu vrea sa danseze cut ine? Ce nu intelegi?"

~Vorbeam cu sora sa si ii vorbea de tatal meu cel crazy care asc toate feluri de muzica ciudata.Mai tarziu in acea zi a venit la mine si m. a intrebat:"Deci tatal tau asc muzica de cutae gen?"
Am intrebat. o pe sorasa dc a vb cu e despre asta si a zis ca nu.Sa fi ascultat el conversatia noastra?

Imi pare rau ca l.am respins asa.Sa.i zic ca. l plac nu pot.'S prea timida pentru asta. Oare ma mai place? Ce ziceti?

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Spune'i ca il placi. Din cate ai spus, el inca te place, sau te simpatizeaza. Daca ii spui asta, nu ai de pierdut, o sa fiti imreuna, sau prieteni.ca si acum.

| Chrystyne a răspuns:

happy Poi..."Oare ma mai place?"
Nu, nu te mai place... te iubeste! laughing
Crede-ma stiu ce se intampla cand baietii fac gesturile astea.
Problema e ca atunci cand l-ai refuzat i-ai cam spulberat toata speranta, iar acum nu mai are curaj sa te mai intr odata, fiindu-i teama sa nu il respingi din nou.
Trebuie pana la urma sa va spuneti sentimentele unul altuia, altfel nu ajungeti nicaieri.
Funda? tongue

| iolkop777 a răspuns:

Buna! Nu trebuie neaparat sa ii spui ca iti place de el, asta se dovedeste cu timpul. El nu ti-a cerut nr de telefon degeaba, dar e prea timid sa te sune. Dupa ce ai spus tu acolo el tine foarte mult la tine si vrea sa-ti atraga atentia.Atrage-i si tu atentia si usor usor o sa incepeti sa vorbiti mult pana cand el va incepe sa te placa mult(ceea ce sigur se va intampla). sunt asa de sigur pentru ca e logic din ceea ce ai mentionat tu si e foarte bine ca ai facut lucrul asta happy SUCCES!

| GM44 a răspuns:

Aaaaa nu-ti fa griji te place daca face cazuri de genu asta te place 100% asa sunt baieti sunt timizi pana si eu am prietena si sunt in a 7 si tot mie teama sa-i spun sentimentele dar ea ma place. numai eus un fricos nu-ti fa griji te place