| zuziOoO a întrebat:

Deci eram la scoala clasa a 7a (trec a 8 a)si un baiat imi trimitea intruna biletele cu vrei sa fi cu mine? sau ma intreba acelasi lucru pe mess, dar eu refuzam...(desi era cel mai dragut baiat din clasa)el se dadea la alta si vroia sa fie cu mine, ce sa fac sa cred ca ma place si sa fiu cu el sau sa-l refuz?

3 răspunsuri:
| Asdfghjklasdfghjkkl a răspuns:

Parerea mea este sa-l intrebi in patru ochi daca te place cu adevarat si daca chiar vrea sa fie cu tine. Pune-i niste conditii gen:"Daca ma iubesti nu te da la alte fete" sau daca continua sa se dea la alte fete si sa te sacaie atat spune-i ca nu mai vrei sa fii o minge de ping pong(ii spui ce simti nu neaparat asta). Sincer sa-ti zic, daca te placea nu se mai dadea si la alte fete...Eu zic sa faci ceea ce crezi tu cu adevarat si bineinteles daca il iubesti... happy

| aleSsiax a răspuns:

Pai dakiti place eu zic sa discuti cu el, sa vezi c are d gand si sa stai cu elsi apoi vezi tu km merge.

| Bebbby a răspuns:

Daca iti place si te intelegi bine cu el da ar trebui sa fi cu el. Daca nu te intelegi si e arogant din cauza ca e dragut, te sfatuiesc sa il refuzi. Dar ai grija sa nu-l refuzi de mai multe ori chiar daca iti place si nu esti sigura pe tine pentru ca poate o sa'l pierzi.