| Stelutza_7954 a întrebat:

Am o micuta problema. Sper sa ma puteti ajuta.
X=baiatul care imi place

Pai.Sunt in clasa a 7 a acum.In clasa a 5 a au venit niste copii de la alta scoala pritre care si X si sora lui, cu care am devenit buna prietena. Dupa ceva timp mi-am dat seama ca ma place.De fapt era evident deoarece:

~Vorbea cu mine, se baga in seama, vroia sa afle chestii despre viata meah etc.
~Mi. a facut chiar si un cadou
~cand profa il asculta se uita la mine incepea sa se balbaie
~ma intreba intruna daca am iubit

etc etc etc

Problema era ca mie nu. mi placea deloc deloc de le.Era exact genu de baiat care nu. mi place:blond, cu ochi albastri, lingusitor, ce vorbeste intruna si intruna.De aceea de fiecare data cand ma intreba ceva ii taiam elanul cu replici scurte gen:da, bine, pa!

Dar...De pe la mijlocul clasei a 6 a mi. au cam aprins calcaiele dupa el >:"

Nu stiu cum sau de ce dar.sad
Dilema e ca acum nu mai stiu daca ma place. El a mai fost cu cateva fete din clasa a 5 a pana acum.Nu prea vorbim.Foarte rar. O data pe saptamana sa zic asa...Totusi Usunt unele faze care inca ma fac sa cred ca ma place:

~Se uita des la mine(sau asa zic prietenele mele)
~Uneori daca ma vede trista ma intreaba ce am
~Se pare ca are 'lipici' la numele meu happy uneori cand facem diferite jocuri la dirigentie sau ne asculta ne pune profu sa alegem niste biletele in care's scrise numele noastre si la pus pe x sa aleaga de cateva ori si doar eu 'am cazut' sa zic asa
~asta iarna baietii din clasa 'mi.au dat botezul' cu zapada si am venit nervoasa in clasa(plina de omat bineinteles)iar el mi. a zis ceva de genu:
'-Ce s. a intamplat? Ti.au dat baietii botezul?'Mi. a zambit si apoi m. a scuturat de zapada

Doar totusi sunt si niste faze despre care nu stiu ce sa cred:
~Cred ca place o alta colega pentru se certa mai tot timpul
~Recent m. a facut 'prostuta'

Voi ce credeti ma mai place?

2 răspunsuri:
| Calinush a răspuns:

Intreaba-l, ma placi? Daca zice da zici si u ca da, simplu, crede-ma ca daca mergeti direct la inceput totul va fi bine! Fara rusine! Macar incearca ce ai de pierdut? Mai sunt baieti doar incearca!

| sweetgirl9 a răspuns:

Copilariirolling eyes